زیان بازار مسکن از دلار ۴۲۰۰

انبوه‌سازان با تشریح زیان بزرگ بازار ساخت‌و‌ساز در سال ۹۷ از نابسامانی بازار ارز اعلام کردند: به برخی تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات مواد اولیه تخصیص پیدا کرد؛ اما همان مصالح و تجهیزات ساختمانی با قیمت پایه دلار آزاد به دست سازنده مسکن رسید.

مشاهده دوشنبه 16 ارديبهشت 1398 09:15:24
سونامی ریزش قیمت مسکن در راه است؟

پس از حدود پنج سال رکود بسیار شدید به یکباره بازار مسکن ایران همچون بازارهای دیگر از حدود یک سال پیش به شدت ملتهب شده و قیمت ها به شکل عجیب و غریبی افزایش یافت، برخی ماجرا را به سقوط قیمت ریال ربط می دهند و برخی دیگر به سردرگمی سرمایه ها ویا افزایش قیمت مواد اولیه ساخت، اما به هر حال سوال همه امروزه این است که این ماجرا تا کی و به چه صورت می تواند ادامه یابد؟

مشاهده دوشنبه 16 ارديبهشت 1398 09:07:18
علاج مشکل مسکن در ایران انتشار اطلاعات زمین و ساختمان است

اولین مشکل بازار زمین و ساختمان در ایران اجرایی نشدن تمام و کمال طرح کاداست جهت ارائه مشخصات زمین اعم از نوع مالکیت، مساحت و کاربری و کشف حدودی قیمت است.

مشاهده يکشنبه 15 ارديبهشت 1398 09:09:03
قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شد

به دنبال دستور مقامات قضایی به سایت‌های اینترنتی برای حذف قیمت‌های غیرواقعی از آگهی‌های خرید و فروش خودرو، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از نزولی شدن قیمت‌ها در بازار خودرو خبر می‌دهد.

مشاهده يکشنبه 15 ارديبهشت 1398 08:54:03
هشدار به خریداران مسکن؛ این خانه ها را نخرید!

دسته‌ای از فایل‌های فروش آپارتمان که تعدادشان در بازار مسکن تهران به شکل تصاعدی افزایش یافته، به تهدید تازه‌ای برای خریداران تبدیل شده است. این فایل‌ها، ساختمان‌های در حال ساخت یا نیمه‌کاره را به اسم تازه‌ساز آماده مصرف، به متقاضیان عرضه می‌کند.

مشاهده يکشنبه 15 ارديبهشت 1398 08:43:57
وزارت راه دنبال رونق تولید مسکن است

معاون وزارت راه و شهرسازی گفت: باتوجه به تأکیدات رئیس جمهور و عزم این وزارتخانه، در پی رونق تولید مسکن هستیم

مشاهده شنبه 14 ارديبهشت 1398 10:35:20
وزیر راه: التهابات بازار مسکن، کار دشمن است

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که وضعیت بازار مسکن ریشه در عملیات روانی دشمن دارد، گفت: در ماجرای جنگ روانی دشمن متأسفانه عده‌ای آگاهانه یا ناآگاهانه آتش‌بیار معرکه شده‌اند.

مشاهده شنبه 14 ارديبهشت 1398 10:34:21
بنگاه‌های مسکن در افزایش قیمت‌ها مقصرند

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از افزایش دو برابری پرونده‌های تخلف گران فروشی خودرو در یک ماهه اخیر در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

مشاهده شنبه 14 ارديبهشت 1398 10:32:25
بازنگری در معماری شهری

رئیس پژوهشکده معماری و شهرسازی؛ مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تغییرات اقلیمی گسترده و پیش‌بینی استمرار بارندگی‌های مشابه و ایجاد سیلاب در بسیاری از نقاط ایران از یک طرف و ضرورت رعایت اصول صحیح ساخت‌و‌ساز مقاوم در برابر سیل در بازسازی‌های پیش‌رو از طرف دیگر، اهمیت پرداختن علمی و کارشناسی از وجوه مختلف تخصصی به موضوع سیل‌های اخیر را می‌نمایاند

مشاهده چهار شنبه 11 ارديبهشت 1398 09:32:53
مصرف کننده واقعی از بازار مسکن تهران خارج شد

رشد قیمت مسکن در سال‌های اخیر و کاهش قدرت خرید مردم در بازار مسکن در کنار آمار مهاجرت از تهران به دیگر شهرها به ویژه استان‌های البرز و گیلان گواه آن است که مهاجرت از تهران روند صعودی به خود گرفته است.

مشاهده چهار شنبه 11 ارديبهشت 1398 09:31:33
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top