اتحادیه املاک تهران: قیمت اجاره بها شکسته شد

رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: همزمان با بازگشت رکود به حوزه مسکن، قیمت اجاره‌بها در بسیاری از مناطق شهر تهران شکسته شد. یک واسطه مملکی در منطقه ۵ در خصوص وضعیت قیمت‌ها در بازار رهن و اجاره یادآور شد: نرخ رهن خانه‌های نوساز در این منطقه بین٣٠٠ تا٦٠٠ هزار تومان کاهش یافته است.

مشاهده شنبه 12 مرداد 1398 08:41:14
خواب تابستانی بازار مسکن تهران

کسادی بازار به داد قیمت مسکن رسید. طبق آمارها میزان خرید و فروش مسکن ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده و این مسیر به بازار خرید و اجاره کمک کرد تا قیمت به سیر صعودی خود ادامه ندهد و حتی متوقف شود، هر چند که در ۵ منطقه تهران نرخ مسکن کاهشی شده است.

مشاهده شنبه 12 مرداد 1398 08:39:41
2 پیشنهاد برای شناسایی خانه های خالی

بازار مسکن در رکود تورمی عمیقی فرو رفته است، قیمت‌ها نسبت به سال گذشته رشد بیش از 100درصدی داشته و همگام با آن حجم معاملات هم بیش از 60 درصد کاهش یافته است، دراین میان پیش بینی می‌شود که این دوره از رکود طولانی‌تر از دوره‌های پیشین باشد، برهمین اساس طی دو، سه ماهه گذشته مسوولان بخش مسکن تلاش کرده‌اند تا با اجرایی کردن راهکارهایی از تشدید نابسامانی در بازار بکاهند.

مشاهده شنبه 12 مرداد 1398 08:38:15
«فعلا خانه نخرید» دردی دوا می کند؟

در این شرایط یکی از نسخه‌های پیشنهادی وزیر راه و شهرسازی برای متقاضیان مسکن، توصیه به عدم خرید است. کارشناسان معتقدند تا زمانی که مشکلات ریشه‌ای بازار مسکن مثل کمبود تولید و حجم بالای تقاضای سرمایه‌ای اصلاح نشود، طرح پیشنهادی وزیر راه و شهرسازی با نام «فعلا خانه نخرید» نمی‌تواند موثر باشد.

مشاهده چهار شنبه 9 مرداد 1398 08:47:04
اجاره داری حرفه ای در ایران و جهان

درحالی که بسیاری از کارشناسان مسکن معتقدند که برای کنترل و ساماندهی بازار اجاره‌ باید اجاره‌داری حرفه‌ای را در دستور کار قرار داد، اما با توجه به تورم حوزه مسکن و حاشیه سود بالای آن در خرید و فروش، جایی برای توجیه اقتصادی در زمینه اجاره‌داری خصوصاً اجاره‌داری شرکتی باقی نمی‌ماند.

مشاهده چهار شنبه 9 مرداد 1398 08:45:53
عقب نشینی مالکان از قیمت های نجومی مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وجود رکود در بازار مسکن، مالکان و فروشندگان را ترغیب به پایین آوردن قیمت های پیشنهادی کرده است، از طرف دیگر خریداران نیز رغبتی برای خرید مسکن جدید ندارند.

مشاهده چهار شنبه 9 مرداد 1398 08:44:39
واگذاری زمین های دولتی برای مقابله با رکود ساختمانی

مقدمات تشکیل بزرگ‌ترین بازار مشارکت در ساخت مسکن برای عرضه حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی در ۲۳ استان کشور فراهم شد. این بازار با در اختیار گذاشتن زمین‌های دولتی تشکیل می‌شود و بیشتر بر مقابله با رکود ساختمانی استوار است.

مشاهده سه شنبه 8 مرداد 1398 08:41:39
جزئیات جدید از طرح‌های «تام کاد»، «تام فاز» و «تام اج» اعلام شد

مازیار حسینی گفت: سیاست‌های کلان این وزارتخانه در حوزه مسکن، جریان‌سازی پایدار تولید مسکن، تعادل بخشی بازار مسکن از طریق جبران تقاضای انباشته، تحریک توأم عرضه و تقاضا و ورود به موضوع اجاره‌داری حرفه‌ای است.

مشاهده سه شنبه 8 مرداد 1398 08:39:29
سرایت تعدیل نرخ ارز به بازار مسکن

درحالی که براساس تازه‌ترین آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن، همگام با افزایش غیرمحسوس قیمت‌ها در تیرسال جاری، معاملات کاهش چشمگیری داشته و رکود تورمی در بازار مسکن تعمیق شده است، اما برخی کارشناسان معتقدند، چون قیمت‌ها در این ماه مانند ماه‌های قبل، رشد نداشته است، رکود تعمیق نشده بلکه تثبیت شده است.

مشاهده سه شنبه 8 مرداد 1398 08:38:42
شرط تسهیلاتی رونق بازار مسکن

درحالی که استفاده از سرمایه‌های در اختیار دولت مانند ارایه تسهیلات به بخش مسکن یکی از راهکارهای تازه رییس‌جمهوری برای بهبود بخش مسکن بود، معاون وزیر راه و شهرسازی، هم فراهم شدن تسهیلات بانکی را از جمله بسترهای لازم برای رونق تولید مسکن برشمرد و با بیان اینکه سهم مسکن از مجموع تسهیلات بانکی باید به ۲۰درصد برسد، گفت: پرداخت تسهیلات بانکی به حوزه مسکن در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بهبود پیدا کرد و سهم آن از مجموع تسهیلات پرداختی بانک‌ها به 13 درصد افزایش یافت، اما برای رونق بخشی به بازار مسکن این سهم باید افزایش پیدا کند و امیدواریم بانک مرکزی در تحلیل‌های خود به این جمع‌بندی برسد و پشتیبان این تسهیلات باشد.

مشاهده دوشنبه 7 مرداد 1398 09:52:34
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top