تسهیلات مسکن را به انبوه سازان و خریداران واقعی بدهید

حسام الدین عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با "عصر اقتصاد" درباره پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مسکن گفت: اساسا این تسهیلات در اختیار سازنده قرار می گیرد، اما در ایران به دلایلی مثل صنعتی نبودن تولید ساختمان، سازمان نیافتگی انبوه سازان و نبود زیر ساخت های لازم، با توجه به نیاز بالا باید تسهیلات بانکی به انبوه سازان و خریداران واقعی مسکن تعلق گیرد.

مشاهده چهار شنبه 1 اسفند 1397 08:57:28
بازار مسکن نیازمند ثبات اقتصاد

ورود بخش خصوصی به بازار مسکن مانند سایر بخش‌های اقتصاد تابع شرایط عمومی وضعیت اقتصادی کشور و شرایط اختصاصی زمینه سرمایه‌گذاری مورد انتظار است.

مشاهده سه شنبه 30 بهمن 1397 08:59:34
رد پای بانک‌ها در گرانی مسکن

قیمت مسکن ۹۱ درصد جهش کرده و این در حالی است که ساخت و ساز به عنوان عامل کاهنده قیمت‌ها در شرایط رکودی به سر می‌برد؛ بنا به گفته‌ی سازندگان، بانک‌ها نیز به دلایل نامعلوم، همکاری لازم را در پرداخت تسهیلات ساخت انجام نمی‌دهند.

مشاهده سه شنبه 30 بهمن 1397 08:54:49
افزایش تسهیلات مسکن در بهبود وضعیت بازار موثر نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به جای اختصاص بودجه هزاران میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک های مرتبط با مسکن، می توان این اعتبارات را برای حمایت از بخش خصوصی جهت تولید مسکن هزینه کرد.

مشاهده سه شنبه 30 بهمن 1397 08:52:25
رکود در راه است

کاهش ساخت و ساز نشان از رکود آینده بازار مسکن است. وقتی قرار است رکود در بازار مسکن حاکم شود از چند ماه قبل کاهش ساخت و ساز رخ می‌دهد. بنابراین وقتی آمار دریافت تسهیلات ساخت کم می‌شود یعنی باید در انتظار رکود بازار مسکن در ماه‌های آینده باشیم.

مشاهده دوشنبه 29 بهمن 1397 09:04:47
با افزایش تولید رکود از بازار مسکن خارج می‌شود

معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته با کاهش تولید مسکن در کشور مواجه بودیم که به دنبال جبران این کسری هستیم و معتقدم که عرضه و تقاضا است که در بازار حکمفرما است و با افزایش عرضه می‌توانیم روی قیمت‌ها تاثیرگذار باشیم.

مشاهده دوشنبه 29 بهمن 1397 09:02:50
ردپای بانکها در گرانی مسکن

قیمت مسکن ۹۱ درصد جهش کرده و این در حالی است که ساخت و ساز به عنوان عامل کاهنده قیمت‌ها در شرایط رکودی به سر می‌برد؛ بنا به گفته‌ی سازندگان، بانک‌ها نیز به دلایل نامعلوم، همکاری لازم را در پرداخت تسهیلات ساخت انجام نمی‌دهند.

مشاهده دوشنبه 29 بهمن 1397 09:00:57
کاهش ۱۴ درصدی معاملات اجاره در کل کشور

رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: معاملات مسکن در استان تهران ۲۴ درصد و میزان معاملات اجاره در کشور ۱۴ درصد کاهش داشته است

مشاهده يکشنبه 28 بهمن 1397 09:29:15
مسکن مهر به 99 می‌کشد؟

از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل ۵۰۰ هزار واحد هنوز محقق نشده که مسؤولان قول داده‌اند این تعداد را تا سال ۱۳۹۸ تحویل دهند. البته بخش عمده این طرح از نظر ابنیه تکمیل شده، اما معطل انشعابات و زیرساخت‌ها است؛ مشکلی که طی این سال‌ها همواره دست و پای مسؤولان را بسته و تحقق بسته شدن پرونده مسکن مهر را هر سال با چالش مواجه کرده است.

مشاهده يکشنبه 28 بهمن 1397 09:26:53
عرضه در بازار مسکن شب عید افزایش یافت

بازار آپارتمان‌های مسکونی هر سال دو نوبت رونق را پشت سر می‌گذارد که یکی از این دو در تابستان همزمان با تعطیلی مدارس و دیگری در آستانه شب عید رخ می‌دهد. در چند روز اخیر نشانه‌های شروع فصلی از بازار مسکن که می‌توان از آن به‌عنوان «رونق نسبی در شرایط رکودی کنونی بازار مسکن» یاد کرد، مشهود است.

مشاهده شنبه 27 بهمن 1397 08:45:57
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top