کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: در نیمه دوم سال شاهد کاهش قیمت ۵ تا ۳۰ درصدی مسکن در واحد‌های زیر ۱۵۰ متر خواهیم بود.

مشاهده دوشنبه 7 مرداد 1398 09:50:29
بازار مسکن افت کرد

به دنبال دریافت گزارش‌های میدانی از واسطه‌های ملکی مبنی بر افت بازار مسکن، اولین آمار رسمی از تیرماه ۱۳۹۸ این موضوع را تایید کرد.

مشاهده دوشنبه 7 مرداد 1398 09:50:04
مسکن ارزان تر می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی وظیفه دولت را تعادل بخشی به بازار مسکن اعلام کرده و با بیان این‌که قیمت مسکن باز هم کاهش می‌یابد، گفت: این کاهش قیمت مسکن متناسب با سایر پارامترهای اقتصادی خواهد بود.

مشاهده يکشنبه 6 مرداد 1398 10:29:28
پایان تحریم قیمت مسکن در فضای مجازی

قیمت مسکن در آگهی‌های فروش املاک که بر اساس شواهد، حذف آن تا حدود اندکی در کاهش التهابات بازار مسکن موثر بود، بعد از کمتر از سه ماه مجددا بازگشت و هم‌اکنون در فضای مجازی قیمت‌ها درج می‌شود.

مشاهده يکشنبه 6 مرداد 1398 10:28:12
دولت نتوانست بازار اجاره بها را ساماندهی کند

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاك: خرید ملك در حال حاضر به دلیل رشد قیمت مسكن، آرزوی دست‌نیافتنی متقاضیان به‌ویژه خانه اولی‌ها شده است

مشاهده شنبه 5 مرداد 1398 08:43:33
بازار اجاره بهای مسکن گرفتار "مثلث برمودا"

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تشریح سه عامل تاثیرگذار برای افزایش نرخ‌ اجاره‌بهای مسکن، گفت: رشد اجاره بها امسال بالا بوده و با درآمدهای دهک‌های متوسط و پایین جامعه متناسب نبوده است.

مشاهده شنبه 5 مرداد 1398 08:41:22
عقبگرد به سود دلالان مسکن

دور باطل ابتر ماندن طرح های نظارتی در اقتصاد کماکان ادامه دارد و در تازه ترین مورد، خبرگزاری فارس از منتفی شدن ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن از سوی وزارت اقتصاد به هیئت دولت خبر داده است.

مشاهده شنبه 5 مرداد 1398 08:40:37
قیمت مسکن کاهش یافته

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور و شهر تهران پیش بینی می‌کند که قیمت مسکن در نیمه دوم سال‌جاری روند کاهشی به خود بگیرد. او از کمرنگ شدن سامانه کد رهگیری گله مند و معتقد است این سامانه می‌تواند سوداگری های بازار مسکن را شناسایی کند.

مشاهده چهار شنبه 2 مرداد 1398 09:04:58
صنعتی سازی مسکن تابع مکانیسم بازار

اگرچه مسوولان وزارت راه و شهرسازی بارها بر ضرورت افزایش سهم صنعتی‌سازی ساختمان طی سال‌های اخیر تاکید کرده‌اند، اما کارشناسان مسکن معتقدند حجم صنعتی‌سازی در ایران نسبت به سایر کشورها و حتی کشورهای منطقه پایین‌تر است و ترکیه و امارات در بین کشورهای منطقه، موفق‌تر عمل کرده‌اند و حتی ترکیه پا را فراتر گذاشته و با توسعه شرکت‌های صنعتی ساز ساختمان و ساخت وساز به این شیوه در سایر کشورها، سالانه بیش از 30 میلیارد دلار درآمد ارزی دارد، این در حالی است که در ایران، پروژه‌های جدید صنعتی‌سازی ساختمان محدود به ساخت و ساز بخشی از مسکن مهر پردیس یا بخشی از ساختمان‌های شهر جدید پرند می‌شود.

مشاهده چهار شنبه 2 مرداد 1398 09:03:20
واکنش وزیر راه به آمار روحانی درباره افزایش ۳۰ درصدی اجاره

وزیر راه و شهرسازی گفت: اطلاعات بنگاه‌های املاک درباره بازار مسکن ملاک اعلام آمار ما نیست.

مشاهده چهار شنبه 2 مرداد 1398 09:01:28
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top