وزیر راه: بازار مسکن را متعادل می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی شهرها مثل تهران، تبریز، مشهد و اصفهان شرایط خانه‌دار شدن سخت شده است، گفت: می‌توانیم با فعال کردن بخش خصوصی، بازار مسکن را رونق دهیم.

محمد اسلامي در برنامه «تيتر امشب» با اشاره به اينكه افزايش تسهيلات مسكن به عنوان يكي از سياست‌هاي مكمل افزايش قدرت خريد خانوار در دستور كار وزارت راه و شهرسازي قرار دارد، افزود: هدف گذاري ما اين است كه قيمت مصالح ساختماني را براي تعادل بخشي به بخش مسكن، كاهش دهيم.
 

وي درباره افزايش يا كاهش قيمت مسكن در سال ۹۸ افزود: بازار مسكن متأثر از شرايط اقتصادي كشور است و اميدورام بازار مسكن تأثيرات آن‌چناني را شاهد نباشد.

وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه ايجاد تعادل در جريان عرضه و تقاضاي مسكن، جزو وظايف اين وزارتخانه است، گفت: اين تعادل بخشي تنها در شرايطي مي‌تواند رخ دهد كه جريان توليد مسكن براي جامعه هدف رونق بگيرد و براي اين هدف بخش خصوصي هم فعال شود.

اسلامي با برشمردن اقداماتي كه براي سهولت خانه‌دار شدن در دستور كار قرار دارد، پرداخت و گفت: يك اقدام اين است كه در بحث بافت‌هاي فرسوده، زمين‌هاي مناسب را شناسايي كنيم و در اختيار سازندگان قرار دهيم.

وي با بيان اينكه در برخي شهرها مثل تهران، تبريز، مشهد، اصفهان و چند شهر ديگر شرايط خانه دار شدن سخت شده است، افزود: با اتمام طرح‌هاي نيمه تمام مي‌توانيم از ركود خارج شويم و با فعال كردن بخش خصوصي، شاهد رونق بازار مسكن باشيم.

وزير راه و شهرسازي افزود: در بحث بافت‌هاي فرسوده بيش از دو هزار و ۷۰۰ محله در اولويت بهسازي قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه هدف ما، زمينه سازي براي خانه‌دار شدن مردم و تعادل بخشي به مسكن است، اظهار كرد: اين بسيار مهم و كليدي است كه جريان توليد و عرضه مسكن به يك جريان پايدار تبديل شود و از شرايط نوساني، آسيب نبيند.

اسلامي در بخش ديگري از اظهاراتش درباره آزادراه تهران شمال نيز اظهار اميدواري كرد كه تابستان امسال مردم بتوانند از اين آزادراه استفاده كنند، افزود: به جز تهران بايد به مراكز ديگر هم توجه كنيم؛ اقصي نقاط كشور بايد از فرصت پرواز بيشتر، بهره مند شوند.

منبع: شبكه خبر

گزارش اشکال Top