دفاع عجیب یک نماینده مجلس از گرانی مسکن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مخالفت با گرفتن مالیات عایدی سرمایه از بخش مسکن، افزایش قیمت در این بخش را طبیعی دانست و گفت: اگر فقط یک بخش را از طریق اخذ مالیات هدف قرار دهیم ظلم به آن بخش است.

سيد كمال الدين شهرياري با اشاره به نقش مثبت ماليات در اداره كشور گفت: اتخاذ تدابير سياسي، اقتصادي و مديريتي بر ارائه طرح يا لايحه عجولانه اولويت دارد.

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در شرايطي كه به علت بالا رفتن نرخ ارز و كاهش پول ملي، همه كالا‌ها با افزايش قيمت مواجه مي‌شوند كاهش ارزش پول ملي، خود را در قيمت مسكن هم نشان مي‌دهد و قيمت مسكن افزايش مي‌يابد.

وي اضافه كرد: در اين شرايط اگر فقط يك بخش را از طريق اخذ ماليات هدف قرار دهيم ظلم به آن بخش است و سرمايه از آن بخش فرار مي‌كند.

شهرياري با اشاره به اينكه ۱۶۰۰ هزار ميليارد تومان نقدينگي سرگردان دركشور داريم گفت: هر جا اين نقدينگي وارد شود در آن جا افزايش قيمت ايجاد مي‌كند.

عضو كميسيون اقتصاد مجلس شوراي اسلامي افزود: سرمايه‌هايي كه در بخش مسكن مصرف مي‌شود اشتغال و توليد ايجاد مي‌كند. صنعت كشور در بسياري از زمينه‌ها وابسته به سرمايه گذاري در بخش مسكن است و اگر اين بخش دچار ركود شود بسياري از بخش‌هاي صنعت وارد ركود مي‌شود.

شهرياري گفت: ما بايد توليد مسكن را رونق دهيم، زيرا اگر توليد مسكن كم شود سوداگري و احتكار اتفاق مي‌افتد.

گزارش اشکال Top