۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور وجود دارد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی است.

احمد اصغري مهرآبادي پيش از ظهر يكشنبه در مراسم افتتاح هزار و ۸۸ واحد مسكن مهر در رستم آباد شهرستان رودبار اظهار كرد: اجراي طرح ساخت مسكن مهر يكي از راهكارهاي خوب براي خانه دار كردن مردم بوده است.

وي با اشاره به مزيت هاي اين طرح، افزود: به رغم تمام مزيت ها، اين طرح داراي ايرادهايي نيز بوده كه سبب ايجاد مشكل در مسير اجراي آن شده است. قائم مقام وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه تاكنون دو ميليون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر در مناطق شهري كشور ساخته شده است، گفت: از اين تعداد تاكنون يك ميليون و ۷۲۱ هزار واحد تحويل متقاضيان داده شده است.

وي همچنين به واحدهاي مسكن مهر ساخته شده در حوزه روستايي نيز اشاره و تعداد آن را ۴۲۰ هزار واحد عنوان و خاطرنشان كرد: در حوزه شهري ساخت ۲۸۰ هزار واحد باقيمانده تمام شده و تنها نيازمند خدمات زيربنايي است. اصغري مهرآبادي در ادامه با بيان اينكه ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر نيز در سراسر كشور به صورت نيمه تمام است، افزود: از اين تعداد ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضي بوده و براساس مصوبه اي قرار است ۵۰ هزار واحد آن به نهادهاي بهزيستي و كميته امداد واگذار شود.

به گفته اين مسئول از مجموع ۱۰۰ هزار واحد بدون متقاضي ۳۵ هزار واحد به دليل وجود اختلاف ميان تعاوني و هيئت مديره در محاكم قضايي در حال پيگيري وضعيت هستند و مابقي نيز مشكلات اندكي داشته كه در تلاش هستيم آنها را رفع كنيم. قائم مقام وزير راه و شهرسازي همچنين با بيان اينكه براي تكميل واحدهاي مسكن مهر در حوزه زيربنايي نيازمند ۴ هزار ميليارد تومان اعتبار و تسهيلات بانكي هستيم، گفت: براي ايجاد خدماتي همانند مدرسه، مسجد، كلانتري و مركز درماني نيز به چهار هزار و ۸۰۰ ميليارد تومان اعتبار نياز است.

گزارش اشکال Top