کوچک‌ترین آپارتمان‌ها با کمترین بودجه‌ منبع

از طرفی برخی نیز با اندک وجه نقدی که در اختیار دارند، به قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار آپارتمان‌های نقلی تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌شوند و کسری نقدینگی خود را با رهن و تسهیلات بانکی جبران می‌کنند تا به این ترتیب صاحب خانه‌ای شوند که در میان‌مدت از فروش آن سودی معادل سود متعارف بازار مسکن کسب کنند.

براي خريد كوچك‌ترين آپارتمان با كمترين بودجه، مناطق جنوبي تهران گزينه مناسبي براي جست‌وجو در بازار مسكن كنوني هستند. به گزارش دنياي‌اقتصاد، خريد آپارتمان نقلي با كمترين بودجه، گزينه‌اي است كه به اقتضاي شرايط ممكن است هم پيش‌روي متقاضيان سرمايه‌اي و هم دانشجويان و مهاجراني كه براي كار از شهرهاي ديگر به تهران آمده‌اند، قرار داشته باشد. طبيعي است بسياري از كساني كه با انگيزه‌هاي گوناگون قصد سكونت در تهران را دارند، تلاش مي‌كنند براي نجات از هزينه‌هاي سرسام‌آور اجاره ملك، نسبت به خريد يك آپارتمان نقلي اقدام كنند تا از تورم هر ساله اجاره‌بها در امان بمانند.
 
از طرفي برخي نيز با اندك وجه نقدي كه در اختيار دارند، به قصد سرمايه‌گذاري وارد بازار آپارتمان‌هاي نقلي تا ۲۰۰ ميليون تومان مي‌شوند و كسري نقدينگي خود را با رهن و تسهيلات بانكي جبران مي‌كنند تا به اين ترتيب صاحب خانه‌اي شوند كه در ميان‌مدت از فروش آن سودي معادل سود متعارف بازار مسكن كسب كنند. البته خانه‌هايي در دامنه قيمت ۱۰۰ تا ۲۰۰ ميليون تومان در تهران عمدتا بين ۳۰ تا ۴۵ مترمربع مساحت دارند و بيشتر براي سكونت مجردها مناسب به‌نظر مي‌آيند. از طرفي اين خانه‌ها اغلب و به‌جز محله‌هاي استثنا، در نيمه جنوبي پايتخت به‌ويژه مناطق ۱۴، ۱۵، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ قرار دارند، چراكه ساخت و ساز كوچك‌متراژ در آن نقاط رواج داشته است.
 
اما با توجه به اينكه هر يك از مناطق تهران، متقاضيان سكونت خاص خود را دارد، خريد چنين خانه‌هايي براي سرمايه‌گذاري ملكي با كمترين بودجه اقدام معقولي است و مشكلي از بابت به رهن سپردن يا فروش آنها در آينده وجود ندارد. ذكر اين نكته نيز ضروري است در برخي مناطق تهران كه با راسته‌هاي تجاري و بنكداري همجوار است، خريد اين آپارتمان‌ها با هدف تبديل آن به انبار اجناس انجام مي‌شود و اگر كسي قصد سكونت دارد،‌ بايد اين مساله را مدنظر قرار دهد كه كاربري ملك كاملا مسكوني باشد.
 
كوچك‌ترين آپارتمان‌ها با كمترين بودجه‌ منبع

گزارش اشکال Top