تصویب فوریت طرح جهش تولید مسکن بیانگر توجه مجلس به دغدغه مردم است

عضو کمیسیون عمران گفت: موافقت نمایندگان با دو فوریت طرح جهش تولید و تامین مسکن در جلسه علنی قوه مقننه بیانگر توجه نمایندگان مجلس به دغدغه مردم در حوزه مسکن و عزم آنها برای حل مشکلات جامعه در این حوزه است.

مجتبي يوسفي عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: بررسي‌هاي نهايي بر روي طرح مذكور در كميسيون عمران انجام و جهت رسيدگي در جلسه علني تقديم هيئت رئيسه پارلمان شده است.

وي افزود: موافقت نمايندگان با دو فوريت طرح جهش توليد و تامين مسكن در جلسه علني قوه مقننه بيانگر توجه وكلاي ملت به دغدغه مردم در حوزه مسكن و عزم آنها براي حل مشكلات جامعه در اين حوزه است.

عضو كميسيون عمران مجلس با اشاره به شرايط نابسامان و افزايش قيمت در بازار مسكن، ادامه داد: با توجه به وضعيت كنوني بازار مسكن، مجلس شوراي اسلامي نبايد از هيچ تلاشي براي اثرگذاري در اين بازار كوتاهي كند. تصويب و اجرايي شدن اين طرح مي‌تواند در بازه زماني ميان‌مدت اثر مطلوبي را در ساماندهي بازار مسكن داشته باشد.

يوسفي با بيان اينكه طرح جهش توليد و تامين مسكن در 3 محور، زمين منابع مالي و مصالح تدوين شده است، ادامه داد: در اين طرح به سه موضوع مهم توجه حساس شده است. بحث تامين زمين ارزان‌قيمت، ارائه تسهيلات مناسب و تامين مصالح ارزان‌قيمت 3 مولفه اصلي است كه در اين طرح ديده شده و توجه به آنها مي‌تواند بستر مناسب ساخت مسكن و افزايش عرضه به بازار را فراهم كند.

نماينده اهواز در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه يكي از مشكلات امروز كشور عدم تناسب بين عرضه و تقاضا در بازار مسكن است، تصريح كرد: يكي از مهم‌ترين دلايل نابساماني بازار مسكن نيز وجود خانه‌هاي خالي و همچنين عقب‌ماندگي در ساخت مسكن مي‌باشد كه باعث شده تعادل بين عرضه و تقاضا برهم خورد و تقاضا نسبت به عرضه بالاتر بوده و به دنبال آن قيمت‌ها نيز افزايش يابد. از سوي ديگر ما شاهد ركود در بازار مسكن نيز مي‌باشيم چرا كه با بالارفتن قيمت‌ها مردم توانايي خريد خود را از دست مي‌دهند.

يوسفي در پايان تاكيد كرد: با فراهم كردن بستر مناسب براي ساخت مسكن و همچنين عرضه واحدهاي خالي به بازار مي‌توان در ميان مدت تعادل را بين عرضه و تقاضا برقرار كرد و به نحوي قيمت‌ها را مديريت كرد. در اين طرح سعي شده با در نظر گرفتن مولفه‌هاي اساسي تعادل عرضه به بازار مسكن باز گردد.

گزارش اشکال Top