جزییات ساخت ۲۱ هزار مسکن برای کم درآمدها

عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری گفت: در قالب تفاهم نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی که بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده احداث حدود ۲۱ هزار مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه در دستور کار قرار گرفته است.

 روز يكشنبه در راستاي اجراي قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن، تفاهم نامه‌اي بين شركت بازآفريني شهري به نمايندگي از وزارت راه و شهرسازي و شركت توسعه گران عمران ستاد اجرايي فرمان امام (ره) منعقد شد.   طبق اين برنامه ۲۱ هزار واحد مسكوني در ۱۶ استان كشور ذيل برنامه توليد ۵۰ هزار واحد احداث مي‌شود.
مجيد روستا، عضو هيئت مديره شركت بازآفريني شهري در اين خصوص به ايسنا گفت:  در قالب اين تفاهم نامه، شركت بازآفريني شهري ۲ ميليون و ۱۳۹ هزار مترمربع از زمين‌هاي در اختيار خود واقع در محدوده قانوني شهر ها را در اختيار ستاد اجرايي فرمان امام (ره) به منظور احداث مسكن براي اقشار كم درآمد قرار مي دهد.

وي افزود: اين اراضي سرمايه شركت است كه به  ساخت مسكن اختصاص مي يابد و منابع حاصل از آن را در بافت هاي ناكارآمد هزينه مي‌كنيم. به طور مثال يا ساكنين بافت را به اين مناطق انتقال مي دهيم و يا از طريق منافع اين سرمايه گذاري، برنامه نوسازي و بهسازي بافت را پيش مي بريم.

عضو هيئت مديره شركت بازآفريني شهري ايران با بيان اينكه  تفاهم‌نامه با ستاد اجرايي به صورت epc  منعقد مي‌شود كه ستاد در راستاي مسئوليت اجتماعي خود هيچ حق الزحمه اي دريافت نمي كند گفت: ما زمين، تسهيلات و پروانه را تامين مي كنيم.   منابع در نظر گرفته شده براي هر واحد در تهران و ساير كلانشهرها بين ۲۲۰ تا ۲۵۰ ميليون تومان است كه به صورت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت ۱۲۰ ماهه از متقاضيان دريافت مي شود.
روستا تصريح كرد: يكي از پروژه ها در قالب تفاهم نامه با ستاد اجرايي فرمان امام (ره) احداث ۵۲۰۰ واحد در چابهار است.   البته در منطقه سيستان و بلوچستان ۱۰۰۰ واحد مسكوني نيز از سوي شركت بازآفريني و توسط بسيج سازندگي احداث خواهد شد كه به زودي عمليات اجرايي آن شروع مي شود.

 

گزارش اشکال Top