حذف بخشی از پذیرفته‌شدگان طرح ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حذف بخشی از پذیرفته‌شدگان طرح ملی مسکن از اعمال اصلاحاتی در قانون پیش فروش ساختمان خبر داد.

محمود محمودزاده  با اشاره به اينكه پالايش ملي طرح اقدام ملي مسكن انجام شده و استان‌ها و دستگاه‌هاي مجري طرح اقدام ملي از جمله سازمان ملي زمين و مسكن، شهرهاي جديد و بنياد مسكن در حال تطبيق مستندات اعلام شده متقاضيان با مدارك واقعي هستند، اظهار كرد: در طرح اقدام ملي مسكن يك ميليون و 800 هزار نفر متقاضي ثبت‌نام كرد كه متقاضيان پذيرفته شده در اين مرحله از سوي ستاد وزارتخانه راه و شهرسازي به استان‌ها و دستگاه‌هاي مجري طرح براي تطبيق اطلاعات معرفي شدند.

وي افزود: يكي از مشكلاتي كه هم‌اكنون در استان‌ها در دست بررسي قرار دارد تطبيق سابقه سكونت و تكرار ثبت‌نام‌هاست كه در حال انجام است و نتايج تاييد نهايي به زودي از سوي استان‌ها به متقاضيان اعلام خواهد شد.

وي تصريح كرد: پالايش ملي انجام شده و در عين حال، صحت سنجي نتايج ثبت نام طرح اقدام ملي مسكن در استان‌ها در حال انجام است. پيش بيني مي شود، بخشي از افرادي كه جزو پذيرفته‌شدگان اعلام شدند در مرحله صحت سنجي به دليل تطابق نداشتن با شرايط اعلامي، رد شوند.

معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي گفت: پالايش ملي انجام شده و به استان‌ها و دستگاه‌هاي مجري طرح از جمله سازمان ملي زمين و مسكن، شهرهاي جديد و بنياد مسكن اعلام شده و استان‌ها بايد مستندات را تاييد و اعلام نهايي كنند.

محمودزاده همچنين در خصوص قانون پيش فروش ساختمان و اصلاحاتي كه در اين قانون قرار است اعمال شود، گفت: بررسي نهايي اصلاحات قانون پيش فروش ساختمان در مجلس دهم انجام شده و منتظر نوبت صحن بود كه با توجه به مشكلات پيش آمده در خصوص بحران كرونا و اتمام مدت فعاليت نمايندگان دوره دهم مجلس شوراي اسلامي اين كار به تعويق افتاد.

وي ابراز اميدواري كرد: تصويب اين پيش نويس در دستور كار نمايندگان دوره يازدهم مجلس قرار بگيرد و از اين طريق بتوان، منابع بيشتري را براي ساخت و ساز بخش خصوصي ايجاد كرد و موجب تحرك در بخش مسكن شد.

وي افزود: بر اساس اصلاحاتي كه در قانون پيش‌فروش ساختمان انجام شده، موانعي كه بر سر راه اجراي قانون فعلي وجود دارد با مشاركت دستگاه‌هاي مختلف و فعالان بخش خصوصي برطرف مي‌شود.

گزارش اشکال Top