جزئیات طرح دوفوریتی مجلس برای مهار افسار گسیختگی مسکن

نماینده مردم تهران در مجلس از طرح دوفوریتی برای مهار افسار گسیختگی در بخش مسکن خبر داد.

 احمد نادري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ، از جلسه سازماندهي و اقدام فوري كنترل بازار مسكن در مجلس خبر داد و اظهار داشت: ‌نشست سازماندهي و اقدام فوري كنترل بازار مسكن ظهر امروز در كميسيون اقتصادي مجلس برگزار شد.

وي افزود: تعداد از نمايندگان جوان مجلس يازدهم به همراه كارشناساني از وزارت راه، وزارت اطلاعات،‌ مركز پژوهش‌هاي مجلس و مجموعه ايتان حضور داشتند.

نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه در بيان جزئيات نشست مزبور عنوان كرد: در اين جلسه طرح كارشناسان وزارت راه، وزارت اطلاعات، مركز پژوهش‌ها و مجموعه ايتان در اين نشست بررسي شد و نهايتاً مباحث كارشناسي براي اين طرح ارائه شد.

نادري در ادامه عنوان كرد: در حال حاضر روي طرحي در حال كار كردن هستيم تا جلوي اين افسار گسيختگي مسكن گرفته شود و كارشناسان متعددي هم براي بررسي اين طرح دعوت شده و از نظرات آنها استفاده مي‌كنيم.

وي ادامه داد: قرار است اين طرح مورد ارزيابي بيشتر قرار گيرد و همچنين جلسات متعددي براي مباحث كارشناسي آن برگزار شود تا بر اين اساس خروجي آن به مجلس در هفته آينده ارائه شود.

نماينده مردم تهران در مجلس همچنين خاطرنشان كرد: قطعا طرح به خاطر اهميت موضوع دوفوريتي خواهد بود و جزئيات آن در خصوص ماليات بر خانه‌هاي خالي و مواردي از اين قبيل خواهد بود كه بازار مسكن را دچار اخلال كرده است همچنين بحث عرضه مسكن و بحث‌هاي مختلف مشابه آن نيز در اين طرح ارائه شده همچنين راهكارهاي اجرايي شدن ماليات بر خانه‌هاي خالي و موارد مشابه نيز در رأس اين طرح قرار دارد كه پس از تكميل اين طرح جزئيات آن منتشر خواهد شد.

گزارش اشکال Top