ظرفیت گسترده بورس برای هدایت سرمایه های سرگردان به بازار تولید مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با به کارگیری ظرفیت بورس می توان سرمایه های سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسکن هدایت کرد، با این روش هم سرمایه گذاران به سود قابل قبولی دست می یابند و هم اینکه با ورود اعتبارات کلان، بخش تولید مسکن رونق خواهد گرفت.

سيدحسين افضلي عضو كميسيون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، با اشاره به برنامه ريزي وزارت راه و شهرسازي براي تامين مالي بخش مسكن از طريق بورس، گفت: خوشبختانه اين استراتژي در اغلب كشورهاي بزرگ و پيشرفته اجرايي و تجربه شده است و اجراي آن آثار مثبتي را براي حوزه ساخت و ساز مسكن به دنبال خواهد داشت.

سرمايه هاي سرگردان بايد در يك مسير درست هدايت شود

نماينده مردم اقليد در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در شرايط كنوني حجم نقدينگي سرگردان در كشور بسيار بالا بوده و اين خود يك خطر بزرگ و معضل براي اقتصاد كشور محسوب مي شود، زيرا هجوم اين اعتبارات به هر بازار اقتصادي، نتيجه اي جزء تنش و آشفتگي اقتصادي به دنبال نخواهد داشت، از اين رو بهتر است كه سرمايه هاي سرگردان در يك مسير درست هدايت شود.

نگاه افراد به بازار مسكن، رويكرد سرمايه اي است

وي گفت: بورس مي تواند آن مسير درست براي هزينه كرد و سرمايه گذاري سرمايه هاي سرگردان باشد، در سال هاي گذشته شاهد بوديم كه اعتبارات كلاني به بازار مسكن وارد شد، اما متأسفانه به جاي هزينه كرد اين اعتبارات در بخش ساخت و ساز، بخش خريد و فروش مسكن مورد توجه قرار گرفت، زيرا نگاه افراد به بازار مسكن، رويكرد سرمايه اي بود.

افضلي ادامه داد: با به كارگيري ظرفيت بورس مي توان سرمايه هاي سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسكن هدايت كرد، با اين روش هم سرمايه گذاران به سود قابل قبولي دست مي يابند و هم اينكه با ورود اعتبارات كلان، بخش توليد مسكن رونق خواهد گرفت.

اين نماينده مردم در مجلس دهم گفت: در شرايط كنوني كشور با مشكل كمبود مسكن مواجه است، از اين رو تامين مالي بخش مسكن از طريق بورس مي تواند اين گره بسيار مهم را رفع كرد. سرمايه گذاري مردم در بورس براي توسعه ساخت و ساز مسكن مي تواند ريسك سرمايه گذاري در كشور را كاهش دهد.

گزارش اشکال Top