قیمت گذاری بهاری در بازار مسکن

بازار مسکن روز گذشته به‌صورت مجازی و با تعداد فایل‌های محدود و انگشت شمار آغاز به کار کرد. به علت فراگیری ویروس کرونا، بنگاه‌های املاک از هفته‌های پایانی اسفندماه سال گذشته به‌صورت خودخواسته به یک دوره تعطیلی با زمان پایان نامشخص وارد شدند.

به گزارش دنياي اقتصاد، همين موضوع نيز باعث شد كه حال و هواي بازار مسكن در شب عيد متفاوت از سال‌هاي گذشته رقم بخورد. ادامه وضعيت قرنطينه و تعطيلي بخش زيادي از كسب و كارهاي اقتصادي در آغاز سال جديد نيز باعث شد اين وضعيت براي بنگاه‌هاي معاملات ملكي در شهر تهران تداوم پيدا كند. با اين حال روز گذشته-شنبه ۱۶ فروردين ماه- تعداد محدودي از فايل‌هاي فروش واحدهاي مسكوني در سايت‌هاي مربوط به خريد و فروش مسكن منتشر شدند. هرچند در سال‌هاي گذشته نيز تا پايان فروردين ماه، معاملات انگشت شماري در بازار مسكن شكل مي‌گرفتند و به نوعي آغاز به كار واقعي اين بازار به نيمه بهار موكول مي‌شد؛ اما به تدريج با فعاليت بنگاه‌هاي املاك، مراجعات تدريجي متقاضيان خريد يا فروش متقاضيان مسكن نيز به اين بنگاه‌ها شكل مي‌گرفت.

اما اكنون با تعطيلي بنگاه‌هاي املاك، فقط سايت‌هاي مجازي به انتشار تعداد محدودي از فايل‌ها عرضه شده در بازار پرداخته‌اند. بررسي قيمتي فايل‌هاي عرضه‌شده در فضاي مجازي نشان مي‌دهد به علت محدود بودن فايل‌هاي عرضه‌شده، بخش زيادي از واحدهاي مسكوني به قيمت ميانگين اسفندماه پيشنهاد شده‌اند. در جدول نبض بازار امروز، قيمت پيشنهادي واحدهاي مسكوني در سايت‌هاي مربوط به خريد و فروش مسكن ارائه شده است.

گزارش اشکال Top