کرونا قیمت مسکن را کاهش داد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وقتی مراجعه و تقاضا برای خرید مسکن کاهش یابد، بازار در یک وضعیت رکودی قرار می گیرد، در این شرایط قیمت مسکن کاهش می یابد.

شهاب نادري با اشاره به تأثير منفي شيوع بيماري كرونا در تعطيلي بازارهاي اقتصادي، گفت: در شرايط كنوني فعاليت بسياري از بازارهاي اقتصادي از جمله بازار مسكن به دليل شيوع اين بيماري عملاً متوقف شده و اين مسئله آثار گسترده‌اي را به دنبال داشته است.

عضو مجمع نمايندگان كردستان در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در شرايط كنوني دستگاه‌ها به مردم توصيه مي‌كنند كه براي مهار شيوع بيماري كرونا در خانه بمانند، اين مسئله تأثير مستقيمي در كاهش مراجعه مردم به مشاوران املاك و كاهش معاملات مسكن داشته است.

وي تصريح كرد: اين موضوع واضح و مبرهن است كه وقتي مراجعه و تقاضا براي خريد مسكن كاهش يابد، بازار در يك وضعيت ركودي قرار مي‌گيرد، در اين شرايط قيمت مسكن كاهش مي‌يابد، زيرا فروشندگان براي تبديل خانه به سرمايه، مشوق‌هاي مالي را ايجاد مي‌كنند، از جمله اينكه در چنين وضعيتي قيمت‌ها را پايين مي‌آورند تا خريداران براي خريد ترغيب شوند.

نادري گفت: با توجه به وضعيت كنوني بيماري كرونا در كشور، به نظر مي‌رسد كه اين بيماري در ماه‌هاي ابتدايي سال جديد نيز در كشور وجود داشته باشد، حال با روند نزولي قيمت مسكن، پيش بيني مي‌شود كه روند كاهش قيمت مسكن در سال آينده سرعت بيشتري بگيرد.

اين نماينده مردم در مجلس دهم ادامه داد: شرايط كنوني بهترين زمان است تا دولت با طراحي و توليد مسكن، بازار ملك و املاك را به سمت متعادل شدن هدايت كند، قطعاً تحقق اين شرايط هم به نفع خريداران و هم به نفع فروشندگان و سازندگان است، زيرا با منطقي شدن قيمت‌ها در بازار مسكن مي‌توان به خروج اين بخش از ركود و رونق گرفتن آن اميد داشت.

گزارش اشکال Top