بازار مسکن زیر سایه ویروس کرونا

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران اعلام می‌کنند: بازار جست و جو و معاملات مسکن به دلیل شیوع کرونا تقریبا به حالت نیمه تعطیل در‌آمده است.

اگر چه طبق پيش‌بيني كارشناسان همچون روال هر ساله بازار معاملات مسكن، اين انتظار وجود داشت كه حجم معاملات خريد و فروش مسكن در هفته‌هاي پاياني سال با رشد مواجه شود اما به نظر مي‌رسد شيوع ويروس كرونا و نگراني از ابتلا به اين بيماري سبب شده به‌طور محسوسي حجم مراجعات به بنگاه‌هاي املاك در مناطق مختلف شهر تهران كاهش پيدا كند.

به‌گفته آنها، بخش زيادي از شهروندان كه به‌صورت خودخواسته و براي جلوگيري از ابتلا به اين ويروس خود را قرنطينه كرده و فقط براي رفع نيازهاي ضروري از خانه خارج مي‌شوند به‌طور موقت تا پايان يافتن اين شرايط و بازگشت به وضعيت عادي به‌لحاظ سلامتي تصميم گرفته‌اند تقاضاي خريد يا فروش مسكن خود را به تعويق بيندازند.

 اين در حالي است كه پيش از گسترس اين ويروس در سطح شهر، تعداد زيادي از كارشناسان و فعالان بازار مسكن پيش‌بيني مي‌كردند حجم مراجعات و معاملات خريد و فروش مسكن در هفته‌هاي پاياني سال تا حدودي با افزايش روبه رو شود.

برخي از مشاوران املاك عنوان مي‌كنند حجم مراجعات به بنگاه، طي چند روز اخير به صفر رسيده است. گروهي از مشاوران املاك پيش‌بيني مي‌كنند حجم جست و جو و مراجعه به بنگاه‌ها در بازار مسكن تا پايان سال همچنان در همين وضعيت باقي بماند.

گزارش اشکال Top