ادامه کسادی بازار مسکن در سایه کرونا

متاثر از شیوع ویروس کرونا، بازار مسکن در نخستین روز هفته کار خود را با کسادی بیشتر آغاز کرد.

به گزارش ايسنا، فعالان بازار ملك مي‌گويند كه روز شنبه ۱۰ اسفند ماه با افزايش نگراني ها از اپيدمي كرونا ويروس، تعداد مراجعات و تعداد قراردادهاي خريد و فروش و اجاره مسكن در تهران نسبت به هفته قبل كاهش پيدا كرده و تقريباً به نصف معاملات هفته هاي اخير رسيده است.

بازار مسكن شب عيد كه در دو سه ماه اخير از رونق نسبتاً مناسبي برخوردار بود تحت تاثير شيوع كرونا ويروس با افت معاملات مواجه شد. به طوري كه متعاملين سعي مي‌كنند حتي المقدور از مواجهه با يكديگر خودداري كنند و حتي بعضي مشتريان و فروشندگان كه تصميم قطعي خود را براي معامله يك واحد مشخص در هفته گذشته گرفته‌اند از امضا امتناع مي‌كنند.

بهمن ماه كه هنوز سايه بيماري كرونا بر بازارهاي مالي كشور سنگيني‌ نمي‌كرد معاملات مسكن در تهران به ۱۳ هزار و ۲۶۴ فقره رسيد كه نسبت به دي ماه امسال ۲۴ درصد و نسبت به بهمن ماه پارسال ۴۲ درصد افزايش نشان داد.

مطابق اعلام بانك مركزي، ميانگين قيمت مسكن در شهر تهران نيز با افزايش ۴.۳ درصد نسبت به ماه قبل و رشد ۴۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل به رقم بي سابقه ۱۴ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسيد.

بر اين اساس، پيش بيني مي‌شد مطابق رفتار معمول بازار مسكن تا ارديبهشت ماه اين روند ادامه پيدا كند اما مشخص نيست در وضعيت فعلي كه نگراني ها از گسترش كرونا بر اقتصاد كشور سايه افكنده تا چه زمان كسادي بر بازار مسكن حاكم خواهد بود.

گزارش اشکال Top