بازار مسکن وارد رکود غیر‌تورمی شد

نایب رئیس اتحادیه املاک با بیان اینکه شرایط بازار مسکن به گونه‌ای است که می توان پیش‌بینی کرد قیمت مسکن تا تابستان 99 ثبات خواهد داشت، گفت: بازار مسکن وارد یک رکود غیر تورمی شده است.

حسام عقبايي در پاسخ به اين سؤال كه آيا احتمال اينكه در سال 99 قيمت مسكن به اندازه نرخ تورم عمومي رشد كند وجود دارد؟ بيان كرد: قيمت مسكن تا تابستان سال 99 ثبات خواهد داشت و شرايط بازار مسكن به اين شكل نيست كه بخواهيم انتظار اين را داشته باشيم كه قيمت مسكن افزايش يابد.

وي با بيان اينكه قدرت خريد متقاضيان مسكن نيز پايين است اظهار داشت: وقتي بازار مسكن وارد يك ركود غير تورمي و ركود معاملات قرار مي‌گيرد و تكانه‌هاي خاصي در اقتصاد كلان رخ نمي‌دهد، دليلي بر رشد قيمت مسكن وجود ندارد.

 اين روزها بازار مسكن با يك شرايط جديدي مبني بر رشد قيمت تمام شده مسكن مواجه شده است و به نظر مي‌رسد اين شرايط ناشي از افزايش قيمت برخي نهاده‌هاي توليد مسكن مثل تيرآهن، ميلگرد و برخي مصالح ساختماني ديگر مثل درب و پنجره است.

بنابراين اگر دولت قصد اين را دارد كه از افزايش قيمت مسكن جلوگيري كند بايد از هم اكنون به فكر راهكاري براي ايجاد تعادل قيمت در بازار مصالح ساختماني باشد.

گزارش اشکال Top