شرایط بازار مسکن برای ورود سفته بازان فراهم نیست

یک کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه شرایط بازار مسکن به گونه ای است که به نفع سفته بازان نیست، گفت: نبود تورم انتظاری باعث شده تا سفته بازان از ورود به بازار مسکن جلوگیری کنند.

مهدي غلامي در گفت‌وگويي در پاسخ به اين سئوال كه با مساعد شدن شرايط، آيا احتمال ورود سفته‌بازان به بازار مسكن وجود دارد، گفت:به هر حال وقتي مسكن در كشور يك كالاي سرمايه‌اي محسوب مي‌شود، قيمت آن هر لحظه مي‌تواند افزايش يابد و وقتي رفتارهاي سوداگرانه و سفته بازي در كنار آن قرار مي‌گيرد، اين افزايش قيمت به شكل جهشي خود را نشان مي‌دهد.

سفته بازان و سوداگران نمي‌توانند وارد بازار مسكن شوند

وي ادامه داد: الان وضعيت بازار مسكن به گونه‌اي است كه سفته بازان و سوداگران نمي‌توانند وارد بازار مسكن شوند، پس حضور آنها در بازار مسكن نمي‌تواند در اين روزها جدي باشد.

اين كارشناس اقتصاد مسكن تاكيد كرد: سفته بازان زماني وارد بازار مسكن مي‌شوند كه قيمت مسكن بخواهد افزايش يابد، اما وضعيت بازار مسكن به گونه‌اي است كه اين شرايط فعلا براي ورود سفته بازان فراهم نيست.

غلامي با تاكيد بر اينكه مسكن از زمان‌هاي قديم براي مردم ايران يك كالاي سرمايه‌اي محسوب مي‌شده است، گفت: در حال حاضر در بازار مسكن شرايط تورم انتظاري وجود ندارد.

اين كارشناس اقتصاد مسكن در پاسخ به اين سئوال كه آيا افزايش قيمت مصالح ساختماني در اين روزها اثري بر قيمت تمام شده مسكن دارد، گفت: به هر حال اگر قيمت تمام شده مسكن افزايش يابد، قيمت مسكن نيز به تبع آن بالا خواهد رفت.

 

منبع: فارس

گزارش اشکال Top