یخبندان در بازار مسکن

عقبایی با اشاره به کاهش ۷۸ درصد حجم معاملات مسکن گفت: پیش بینی می‌شود تا یک ماه آینده کاهش معاملات به ۸۰ درصد برسد.

حسام عقبايي نايب رئيس اول املاك استان تهران با بيان اينكه طبق پيش بيني ها تا پايان شهريور ماه قيمت مسكن كاهش مي‌يابد گفت: ركود و كاهش قدرت خريد متقاضيان باعث شده كه قيمت مسكن روند نزولي به خود بگيرد و همين روند باعث مي‌شود كه قيمت آپارتمان در برخي از نقاط تهران در نيمه دوم سال در واحدهاي زير ۱۵۰ متر بين ۱۵ تا ۳۰ درصد كاهش يابد.

وي اظهار كرد: در نيمه دوم سال ركود در بازار مسكن عميق‌تر مي‌شود به طوري كه در ربع قرن گذشته بازار مسكن چنين ركودي را تجربه نكرده است.

عقبايي با اشاره به اينكه در يك سال گذشته شاهد كاهش حجم معاملات مسكن تا ۷۸ درصد بوده‌ايم گفت: پيش بيني مي‌شود تا يك ماه آينده كاهش معاملات مسكن به مرز ۸۰ درصد هم برسد و اين ميزان در شهر تهران نسبت به ساير شهرها بيشتر است.

نايب رئيس اول املاك استان تهران با اشاره به اينكه عدم توليد مسكن استيجاري، سوداگري در حوزه مسكن، تاثير گذاري بازار ارز و سكه و همچنين افزايش نيافتن تسهيلات در ادامه اين ركود تاثير بسيار بيشتري داشته است.

وي با اشاره به اينكه قدرت خريد مردم در بازار مسكن هم افت داشته است گفت: رشد قيمت مسكن در سال ۹۷ و ۹۸ از مرز ۱۰۰ درصدي هم عبور كرده است.

گزارش اشکال Top