دریافت خدمات آنلاین برای سهامداران سجامی ممکن شد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از فراهم شدن بستر ارائه خدمات نوین و آنلاین به سهامداران سجامی خبر داد.

آن دسته از مشتريان بانك مسكن اعم از سرمايه گذاران در صندوق ره‌آورد آباد مسكن و نيز سپرده‌گذاران در حساب‌هاي ممتاز بانك كه مشمول ثبت نام در سامانه سجام شده و اين ثبت نام را انجام داده‌اند، اكنون مي‌توانند در بستر اينترنتي فراهم شده، خدماتي از قبيل دريافت آنلاين سبد دارايي، گواهينامه سهام، گردش معاملات و اطلاعات كدال را دريافت كنند.

بر اساس اعلام شركت سپرده‌گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه كه از نهادهاي اصلي بازار سرمايه ايران بوده و زيرنظر سازمان بورس و اوراق بهادار ايران فعاليت مي‌كند، با راه‌اندازي درگاه الكترونيك سهام‌داران، تمام افرادي كه سهام‌دار بازار سرمايه محسوب مي‌شوند و در سامانه سجام ثبت نام كرده‌اند، از اين به بعد مي‌توانند خدمات نوين سهامداري در بازار سرمايه را به صورت آنلاين تجربه كنند.

سجام يك سامانه زيرساختي براي شناسايي مشتريان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمايه است كه تمام فعالان اين بازار اعم از سرمايه گذاران، مشتريان و مديران نهادها در اين سامانه، فقط يك بار براي هميشه اطلاعات خود را با مراجعه به نشاني اينترنتي اين سامانه به صورت آنلاين ثبت خواهند كرد و پس از يك مرحله احراز هويت حضوري، قادر به دريافت خدمات مبتني بر داده‌هاي تاييد شده خواهند بود.

هرگونه تعامل با بازار سرمايه از اين پس منوط به ثبت نام در سامانه سجام است و از اينرو سپرده‌گذاران حساب‌هاي ممتاز بانك مسكن كه بابت بخشي از سود خود اوراق بهادار موسوم به اوراق حق تقدم تسهيلات مسكن (تسه) دريافت مي‌كنند و براي تبديل آن به وجوه نقد ناگزير به مبادله آن در فرابورس هستند، بايد حتما در اين سامانه ثبت نام كنند.

فرايند ثبت نام در اين سامانه طي هفته‌هاي اخير سرعت گرفته و تاكنون بيش از ۶۰ هزار نفر از سپرده‌گذاران ممتاز در سجام ثبت‌نام كرده‌اند. همچنين مرحله پيش‌ثبت‌نام ساير سپرده‌گذاران ممتاز توسط بانك مسكن انجام شده و آنها با مراجعه به لينك باشگاه مشتريان سجام كه به صورت پيامك به اطلاعشان خواهد رسيد، صرفا با وارد كردن كد ملي مي‌توانند با پاسخ دادن به سوالات باقي‌مانده، مرحله ثبت‌نام اينترنتي خود در سجام را به سادگي تكميل كنند.

دريافت خدمات در بازار سرمايه براي تمام سهام‌داران اين بازار در حال حاضر منوط به تكميل دست‌كم مرحله ثبت نام اينترنتي است و كساني كه اين مرحله از ثبت نام را به اتمام رسانده باشند، از اين پس مي‌توانند خدمات مورد نياز خود را به صورت آنلاين در درگاه يكپارچه ذينفعان بازار سرمايه به نشاني « https://ddn.csdiran.com/login » دريافت كنند.

گزارش اشکال Top