امیدواریم طرح دولت برای احداث مسکن به حل مشکلات بازار کمک کند

کریمی با اشاره به تدوین طرحی در دولت برای احداث مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد گفت: امیدواریم این طرح بخشی از مشکلات فعلی بازار مسکن را حل کند.

در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري شبستان در مورد بازار مسكن گفت: آنچه كه ما تاكيد داريم كه در بخش مسكن مورد توجه قرار گيرد افزايش تسهيلات بانكي در اين بخش است كه بايد با  بالابردن مبلغ وام ها براي خريد و اجاره عملياتي شود كه اين اقدام انجام شده است و رقم وام ها نيز افزايش داشته است.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: ما در فصل تابستان هم  افزايش عرضه و هم تقاضا را در بخش مسكن داريم و اگر فرض كنيم كه عرضه و تقاضا در بازار در روند بلند مدت برابر است بايد تعادل در تابستان برقرار شود و افرادي كه مستاجر هستند در بين واحدهاي استيجاري جابجا شوند، منتها مشكلي كه در سال گذشته به وجود آمد اين بود كه با افزايش شديد قيمت ها، قيمت مسكن نيز رشد كرد به تبع آن اجاره مسكن نيز رشد شديد داشت و اين باعث شد كه افرادي كه توان مالي نداشتند مجبور شدند از مناطق بالاتر شهر به مناطق مياني و از مناطق مياني به مناطق پايين تر برود و عده اي كه قشرضعيف تر بودند از مجموعه شهرتهران خارج و به شهرهاي حاشيه و شهرهاي اقماري كه در اطراف تهران است همانند پرديس و پرند بروند.

وي ادامه داد: فشار زيادي به اقشار ضعيف طي يكي دوسال گذشته در بحث قيمت مسكن وارد شد كه اميدواريم با تقويتي كه در حوزه وام ها انجام شده است شاهد كاهش قيمت مسكن طي ماههاي آينده باشيم.

نماينده مردم اراك در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: خوشبختانه دولت در حال تدوين طرحي براي احداث مسكن براي اقشار ضعيف و متوسط است كه اميدواريم  هرچه سريعتر اين طرح را درراستاي حل مشكلات موجود در بخش مسكن اجرايي كنند.

وي اطرنشان كرد: هنوز آثاري از اجرا و عملياتي شدن اين طرح نديده ايم و اگر اجرايي شود باعث ايجاد تحولاتي خوبي در بخش مسكن در سراسر كشور مي شود./

گزارش اشکال Top