افزایش بی اثر تسهیلات خرید مسکن؛قیمت ملک به میزان افزایش وام بالا می رود

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت افزایش تسهیلات ساخت و ساز مسکن، گفت: در شرایط کنونی برخی به دنبال افزایش وام خرید مسکن هستند، اما به نظر من افزایش تسهیلات موجب تحریک بازار برای افزایش قیمت املاک می شود.

نماينده مردم دورود و ازنا در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در شرايط كنوني اگر وام خريد مسكن افزايش يابد، عملا مالكان به افزايش قيمت فروش كاذب ملك خود ترغيب مي شوند و از طرف ديگر خريداران نيز با توجه به افزايش تسهيلات به سمت خريد مسكن مي روند، اما به دليل تشديد همزمان قيمت با افزايش ميزان وام، در نهايت خريداران موفق به خريد مسكن نمي شوند.

سهم 30 درصدي بازار مسكن از اقتصاد كشور/افزايش تسهيلات ساخت مسكن موجب رونق اقتصادي مي شود

در شرايط كنوني افزايش تسهيلات ساخت مسكن از اولويت بالايي برخوردار است، زيرا با تحقق اين مسئله، ميزان ساخت و ساز در كشور بالا رفته و بازار مسكن وارد رونق مي شود كه اين موضوع به نفع اقتصاد كشور است، زيرا بازار مسكن نقش و تأثير 30 درصدي در اقتصاد دارد

وي گفت: به نظر من در شرايط كنوني افزايش تسهيلات ساخت مسكن از اولويت بالايي برخوردار است، زيرا با تحقق اين مسئله، ميزان ساخت و ساز در كشور بالا رفته و بازار مسكن وارد رونق مي شود كه اين موضوع به نفع اقتصاد كشور است، زيرا بازار مسكن نقش و تأثير 30 درصدي در اقتصاد دارد.

كاهش قيمت مِلك نتيجه افزايش وام ساخت و ساز مسكن

اين نماينده مردم در مجلس دهم ادامه داد: افزايش وام ساخت و ساز مسكن موجب توليد گسترده مسكن در كشور مي شود كه اين رويكرد نتيجه اي جزء افزايش عرضه و كاهش تقاضا و در نهايت كاهش قيمت مسكن ندارد، بنابراين نفع افزايش تسهيلات ساخت و ساز مسكن بسيار بيشتر از نفع افزايش وام خريد مسكن است.

افزايش 60 درصدي وام ساخت و ساز مسكن در دستور كار وزارت راه

عضو كميسيون عمران مجلس تصريح كرد: وزارت راه و شهرسازي در شرايط كنوني به دنبال افزايش 60 درصدي ميزان تسهيلات ساخت و ساز مسكن است كه اين مسئله مي تواند كمك شاياني به سازندگان براي توليد بيشتر مسكن كند./

گزارش اشکال Top