پاسخگویی وزیر راه برای گرانی مسکن و اجاره بهاء

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت و وزارت راه باید برای کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن اجهار بهاء برنامه ارائه دهند...

رئيس كميسيون عمران مجلس با بيان اينكه دولت و وزارت راه بايد براي كنترل قيمت ها و جلوگيري از افزايش قيمت مسكن اجهار بهاء برنامه ارائه دهند، گفت: وزير راه بايد در خصوص گراني ها به مجلس پاسخگو باشد.

محمدرضا رضائي نماينده جهرم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به افزايش اجاره بهاء و گراني قيمت مسكن در تهران گفت: اين گراني ها بر قشر مستضعف و طبقات پائين جامعه فشار وارد مي كند.

وي تاكيد كرد: دولت و وزارت راه و شهرسازي بايد برنامه اي براي كنترل قيمت ها داشته باشند.

رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي بايد در خصوص گراني مسكن به نمايندگان و مجلس پاسخگو باشد، گفت: در خصوص گراني مسكن و اجاره خانه ها بايد مبنايي براي نظارت وجود داشته باشد.

رضائي افزود: بايد قيمت منطقه اي و محله اي تعيين شود و بر اساس ضريب قيمت ها را مشخص كرد.

وي همچنين به معافيت هاي مالياتي اشاره كرد و گفت: بايد راهكارهايي براي قيمت مسكن و اجاره بها در نظر گرفت تا قيمت ها بي جهت بالا نرود.

رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي توليد مسكن، ماليات بر خانه هاي خالي و تعيين قيمت منطقه اي و محله اي را از جمله راهكارهايي دانست كه مي تواند پايه اي باشد تا قيمت مسكن بي جهت افزايش نيابد.

رضائي با اشاره به حساسيت هاي كميسيون عمران مجلس نسبت به گراني ها بخصوص گراني اجاره بهاء گفت: ما از وزير راه و شهرسازي خواستيم تا با حضور در مجلس توضيحات لازم را ارائه كند.

وي افزود: اميدواريم با اجراي برنامه ها وزارت راه و شهرسازي شاهد كنترل قيمت ها و جلوگيري از افزايش بي رويه قيمت ها باشيم.

گزارش اشکال Top