در سال آینده بازار مسکن رونق می‌گیرد

وزیر سابق مسکن گفت: در صورتی که دولت سیاست‌های پولی، مالی و طرح جامع مسکن را اصلاح کند شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود.

احمد خرم وزير سابق مسكن با بيان اينكه دولت تسهيلات خريد و يا ساخت مسكن را به صورت قطره‌چكاني به متقاضيان پرداخت مي‌كند، گفت: دولت با سپرده‌هاي موجود در بانك‌ها زمين و يا واحدهاي كلنگي خريداري مي‌كند و همين امر باعث به هم ريختن وضعيت بازار مسكن مي‌شود.

وي با بيان اينكه بانك‌ها با سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف سودهاي بالاي ۴۰ و يا ۵۰ درصدي دريافت مي‌كنند، اظهار كرد: بايد براي متقاضيان بخش مسكن تسهيلات با سودهاي بسيار پايين پرداخت كنند تا شاهد خروج ركود از بازار مسكن باشيم.

خرم اظهار كرد: سرمايه‌گذاري بانك‌ها در بخش‌هاي ديگر مشكلات مردم را رفع نمي‌كند، بلكه دولت بايد تجديدنظر اساسي در سياست‌هاي پولي و مالي بخش مسكن داشته باشد.

وزير سابق مسكن با بيان اينكه اگر دولت سياست‌هاي پولي و مالي بخش مسكن و همچنين طرح جامع مسكن را به درستي اجرا كند، شاه بهبود وضعيت بازار مسكن خواهيم بود.

وي گفت: در صورتي كه تصميمات اجرايي درستي گرفته نشود، همچنان شاهد كاهش معاملات مسكن و افزايش ۹۱ درصدي قيمت مسكن خواهيم بود و از سوي ديگر دولت بايد تسهيلات بانكي را با نرخ سودهاي كمتر از ۱۴ درصد به متقاضيان پرداخت كند.

خرم يادآوري كرد: آمارها نشان مي‌دهد كه ميزان معاملات مسكن در يك سال گذشته كاهش بسيار چشمگيري داشته و تمام نوسانات ايجاد شده در بخش مسكن ناشي از سياست‌هاي نادرست در اين بخش بوده است كه اميدواريم با اصلاح طرح جامع مسكن بتوانيم اين بازار را از ركود موجود خارج كنيم.

وزير سابق مسكن در پايان گفت: بخش مسكن و حمل و نقل نقش بسيار مؤثري در اقتصاد كشور دارد كه دولت بايد تمام توان و اولويت برنامه‌هاي خود را براي بهبود اين دو حوزه به كار گيرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

گزارش اشکال Top