کمیاب شدن واحد های نوساز در تهران

بررسی فایل‌های عرضه شده به بنگاه‌های املاک در چند روز اخیر نشان می‌دهد حجم فایل‌های نوساز عرضه شده به بازار برای فروش به شدت کاهش پیدا کرده است، به‌طوری‌که در هر منطقه از شهر تهران، در چند روز گذشته، تعداد واحد‌های نوسازی که از سوی سازندگان به بازار عرضه شده‌اند، انگشت‌شمار بوده است.

در اين راستا، برخي از مشاوران املاك عنوان مي‌كنند همين موضوع سبب شده تعداد محدود واحد‌هاي نوساز عرضه شده به بازار، با قيمت پيشنهادي بالا ارائه شوند.

به اين معناكه مالكان واحد‌هاي مسكوني نوساز در چند هفته اخير، انعطاف‌پذيري كمتري براي تعديل قيمت‌ها نسبت به مالكان ساير گروه‌هاي سني آپارتمان‌ها از خود نشان داده‌اند.

به نظر مي‌رسد بخش عمده سازندگاني كه تعداد محدود آپارتمان‌هاي نوساز خود را كه تكميل شده براي فروش در بازار عرضه كرده‌اند، بنا دارند از طريق فروش ملك خود بخشي از بودجه آغاز پروژه‌هاي ساختماني جديد خود را تامين كنند.

البته برخي ديگر از مشاوران املاك با توجه به شرايط فعلي بازار معتقدند از آنجاكه بخش عمده خريداران مصرفي و متقاضيان خانه‌اولي هم‌اكنون شرايط حضور در بازار و خريد ملك را ندارند بنابراين عمده خريداران واحد‌هاي نوساز متقاضياني هستند كه به قصد سرمايه‌گذاري واحد‌ها را خريداري و تا پايان دوره ركود حاضر به فروش آن‌ها نيستند.

بررسي جدول امروز نبض بازار به خوبي نشان مي‌دهد به غير از واحد‌هاي نوساز، بخش عمده فايل‌هاي ارائه نسبت به ماه گذشته اندكي تعديل قيمتي را از سوي مالكان تجربه كرده‌اند.

كمياب شدن واحد‌هاي نوساز در تهران+جدول

گزارش اشکال Top