هزار توی بازار مسکن

هیچ خرید دیگری در زندگی ایرانی‌ها به اندازه خرید مسکن موفقیت بزرگی تلقی نمی‌شود. گذشته از قیمت بالای مسکن، تورم‌های جهش‌وار این کالا بیش از همه چیز مانع دسترسی به آن می‌شود. پس‌اندازهای افراد پشت سر هم روی همدیگر جمع می‌شود و بعد از نیم سده یا یک‌دهه تلاش، درست زمانی […]

مشاهده يکشنبه 27 مرداد 1398 09:19:58
شفافیت، طناب نجات بازار مسکن

این روزها که خرید خانه به واسطه قیمت­‌های بالا تبدیل به امری دست نیافتنی یا بهتر است بگوییم به اقدامی بسیار سخت برای جوانان تبدیل شده، راهکارهای دولت و سیاست­‌گذاران برای ساماندهی این بخش بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و انتظار می­‌رود متولیان سیاست­گذاری اقتصاد مسکن با ابزارها و راهکارهای بهتر، این بازار مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را ساماندهی کنند.

مشاهده يکشنبه 27 مرداد 1398 09:12:20
آیا افزایش قیمت مسکن به نقطه آخر رسیده؟

بازار خرید و فروش خانه بعد از یک سال و نیم دست و پا زدن بالاخره موفق شد از نظر بازدهی سکه و دلار را کنار بزند، حالا دیگر دلیلی برای افزایش قیمت باقی نمانده و شاید… مسکن باید کوتاه بیاید! در این گزارش روند تغییرات قیمت سه بازار سکه، ارز و مسکن را بررسی کرده‌ایم تا ببینیم آیا افزایش قیمت مسکن به نقطه آخر رسیده یا نه؟

مشاهده يکشنبه 27 مرداد 1398 09:09:37
بازار مسکن آمریکا ضعیف می شود

ساخت خانه در آمریکا برای سومین ماه پیاپی در جولای کاهش یافت.

مشاهده شنبه 26 مرداد 1398 12:45:59
چهار عامل تقویت بازار مسکن

پیشی گرفتن عرضه از تقاضا در بازار مسکن، چشم انداز کاهشی قیمت را پیش روی متقاضیان قرار داده است؛ مطابق آمار هم اکنون تولید مسکن و ساختمان در تهران ۹ برابر تقاضای به روز است.

مشاهده شنبه 26 مرداد 1398 12:44:36
انتظارات کاهشی در بازار مسکن

سازندگان مسکن محاسبات خود را درباره قیمت فروش واحدهای مسکونی «در حال ساخت» یا «آماده ساخت» تغییر دادند. با شکل‌گیری انتظارات کاهشی برای آینده قیمت مسکن در سمت تقاضا، عوامل عرضه نیز به تجدیدنظر کاهشی برای «نوسازهای در راه فروش» متقاعد شده‌اند. ۷ پارامتر در بازار ساخت و ساز وضعیت جدید را در پایتخت شکل داده است. اگر چه پارامتر هزینه‌ای دستمزد کارگر ساختمانی و بهای جواز ساختمانی افزایش چشمگیر پیدا کرده، اما رکود معاملات مسکن و همچنین انعطاف در قیمت فروش زمین به تغییر حرکت سازنده‌ها منجر شده است.

مشاهده چهار شنبه 23 مرداد 1398 09:15:06
شرق تهران، رکورددار عرضه نوسازهای متوسط متراژ

براساس تازه‌ترین آمار رسمی منتشر شده از وضعیت بازار مسکن درتیرماه سال جاری، حجم معاملات ثبت شده درپایتخت4.8 هزار واحد مسکونی بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل آن به ترتیب 20 و 64.6 درصد رشد داشته است.

مشاهده چهار شنبه 23 مرداد 1398 09:13:39
ثبات در بازار مسکن با خروج دلالان

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس قیمت مسکن با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن قیمت مسکن در کشور، کاهش چشمگیر معاملات است، گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن فعالیت دلالان در این عرصه بوده، حال در شرایط کنونی با افزایش حداکثری قیمت‌ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی‌بینند، از این رو با خروج دلالان، بازار مسکن به سمت ثبات و آرامش رفته است.

مشاهده چهار شنبه 23 مرداد 1398 09:12:34
فرصت تازه برای حذف سفته بازی از بازار مسکن

یک سال و نیم از آغاز جهش قیمت مسکن می‌گذرد، بازار در رکود تورمی عمیقی فرورفته و حجم معاملات به کمتر از 5 هزار فقره رسیده است و قیمت‌ها در اوج هستند، بازار به سختی نفس می‌کشد و به گفته کارشناسان مسکن، این دوره رکودی، طولانی‌تر از دوره‌های قبل خواهد بود.

مشاهده سه شنبه 22 مرداد 1398 08:40:25
کاهش ۷۸ درصدی معاملات مسکن در تهران

عضو کمیسیون عمران مجلس از کاهش ۷۸ درصدی معاملات مسکن در تهران خبر داد و گفت:‌ با تداوم شرایط کنونی در بازار مسکن، قیمت ملک در کشور به ویژه تهران کاهش خواهد یافت.

مشاهده شنبه 19 مرداد 1398 08:40:03
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top