شرط خیز معاملات مسکن ۹۶

رفتار «خانه‌اولی»‌ها در بازار مسکن با دستیابی به کارنامه ۲۴ ماهه صندوق پس‌انداز «یکم»، از دو زاویه «انتظارات تقاضای مصرفی نسبت به آینده قیمت‌ها» و «شرط رونق معاملات ملک در سال ۹۶» رمزگشایی شد.

مشاهده چهار شنبه 31 خرداد 1396 08:36:52
کروکی رونق در بازار مسکن

قیمت مسکن و نرخ بازدهی ساخت‌و‌ساز در 22 منطقه تهران، از «23 متغیر» به‌عنوان «بازیگردانان اصلی» بازار ملک - از بین سایر متغیرهای درونی و بیرونی - تاثیر می‌پذیرد؛ به‌گونه‌ای‌که شرایط کمی متغیرها در مناطق مختلف، «نوسانات متفاوت» را برای شاخص‌های ملکی هر منطقه رقم می‌زند. یک مطالعه در این باره،‌ ضمن تقسیم‌بندی پایتخت به سه دسته مناطق حداقلی، متوسط و لوکس، «کروکی رونق مسکن» را در قالب مناطق دارای اولویت سرمایه‌گذاری، به سازنده‌ها معرفی کرده است. زمان تشکیل رکود - رونق و نحوه رشد قیمت مسکن برآورد شده است.

مشاهده چهار شنبه 31 خرداد 1396 08:35:00
خطر خروج سپرده‌های بانکی بر بازار مسکن

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاثیر خروج سپرده های بانکی و ورود نقدینگی ها به بازار های رقیب بستگی به شدت و ضعف میزان آزادسازی سپرده های بانکی دارد، گفت: ورود تقاضای سوداگرانه سپرده گذاران نگران در بازار مسکن و سرازیر شدن نقدینگی از بانک ها به بازار رقیب، موجب گرانی خانه می شود.

مشاهده چهار شنبه 31 خرداد 1396 08:34:15
تعیین نرخ اجاره تابستان در گرو واکنش دولت

رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: اواخر تیر ماه به دلیل اوج گرفتن فصل نقل و انتقالات تحولاتی در بازار مسکن به ویژه در بازار اجاره بها مواجه می‌شویم.

مشاهده سه شنبه 30 خرداد 1396 08:33:11
دلایل اصلی رشد منفی و رکود بازار مسکن

روز گذشته گزارشی از سوی بانک مرکزی منتشر شد کهدلایل اصلی رشد منفی و رکود بازار مسکن نشان از رشد منفی مسکن در سال ۹۵ دارد.

مشاهده سه شنبه 30 خرداد 1396 08:32:01
تغییر الگوی خرید مسکن خانه اولی‌ها

با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از سال گذشته، خانه اولی‌ها امکان خرید آپارتمان‌های «کوچک‌متراژ» با دامنه قیمت بالاتر را پیدا کرده‌اند.

مشاهده سه شنبه 30 خرداد 1396 08:30:08
گرما به بازار مسکن برگشت!

آمارها حاکی از آن است که تعداد معاملات مسکن شهر تهران در فصل زمستان ۱۳۹۵ به ۴۵ هزار واحد رسیده که این تعداد با میانگین هر فصل در سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ یعنی زمان اوج رونق مسکن برابری می کند.

مشاهده دوشنبه 29 خرداد 1396 08:28:19
مسکن عامل مهار رشد اقتصادی

روز گذشته گزارشی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که نشان از رشد منفی مسکن در سال ۹۵ دارد. طبق این گزارش ارزش افزوده فعالیت “ساختمان” با سهمی معادل ۰.۸- واحد درصد از رشد ۱۲.۵ درصدی، نقش کاهنده‌ای در تولید ناخالص داخلی طی دوره زمانی مورد نظر داشته است.

مشاهده دوشنبه 29 خرداد 1396 08:27:23
شرایط فعلی بازار مسکن آرام است/ تعیین نرخ اجاره تابستان در گرو واکنش دولت

رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: اواخر تیر ماه به دلیل اوج گرفتن فصل نقل و انتقالات تحولاتی در بازار مسکن به ویژه در بازار اجاره بها مواجه می‌شویم.

مشاهده دوشنبه 29 خرداد 1396 08:26:31
مسکن امسال وارد دوره رونق می‌شود

مسکن امسال با رکود خداحافظی می‌کند. مهدی پازوکی، کارشناس اقتصادی با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار حمل‌و‌نقل می‌گوید: اقتصاد ایران وارد دوره رونق شده است و آمارها رونق تمام بخش‌های اقتصادی را تأیید می‌کند اما بخش مسکن تنها بخشی است که بازمانده رکود است و پیش‌بینی می‌شود امسال این حوزه نیز وارد دوران رونق شود.

مشاهده يکشنبه 28 خرداد 1396 08:39:48
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top