کوچک‌ترین آپارتمان‌ها با کمترین بودجه‌ منبع

از طرفی برخی نیز با اندک وجه نقدی که در اختیار دارند، به قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار آپارتمان‌های نقلی تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌شوند و کسری نقدینگی خود را با رهن و تسهیلات بانکی جبران می‌کنند تا به این ترتیب صاحب خانه‌ای شوند که در میان‌مدت از فروش آن سودی معادل سود متعارف بازار مسکن کسب کنند.

مشاهده چهار شنبه 24 مرداد 1397 08:49:41
جزییات سنددار شدن مسکن مهر

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از اقدامات اولیه برای واگذاری عرصه در جهت سنددار کردن واحدهای مسکن مهر خبر داد.

مشاهده چهار شنبه 24 مرداد 1397 08:48:15
هجوم ایرانیان برای خرید ملک در ترکیه

رضا کامی، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه می‌گوید: «هنوز یک ماه نشده که نوسان‌های شدید در ترکیه رخ می‌دهد تقاضای ایرانیان برای تهیه مسکن، خانه و ویلا در ترکیه افزایش یافته است

مشاهده چهار شنبه 24 مرداد 1397 08:45:38
وضعیت بازار ملک در دوران تحریم

با اجرایی شدن بسته جدید ارزی دولت که در روزهای گذشته توسط رییس‌کل بانک مرکزی اعلام شد، داد و ستد آزادانه ارز توسط واردکنندگان، صادرکنندگان و صرافان با قیمت توافقی در بازار مجاز شده و این مورد باعث شده بازارهای موازی دچار نوسان‌های‌ریزی شوند. حال بخش مصرفی به دنبال دریافت پاسخ مناسب برای سوالاتی از جمله اثر بسته جدید ارزی بر بازار مسکن با توجه به بازگشت تحریم‌ها است.

مشاهده سه شنبه 23 مرداد 1397 08:50:07
مالكان در ايران كم شدند

بانك مركزي تازه‌ترين گزارش خود را به بررسي بازار مسكن مستاجرها اختصاص داده و عنوان كرده كه طي سال‌هاي گذشته بر تعداد مستاجرهاي كشور افزوده شده است، البته چندي پيش هم گزارش مشابهي از مهاجرت مستاجران شهرستاني از تهران منتشر شد كه تلويحا از گوشه چشمي به افزايش هزينه‌هاي زندگي در كلان‌شهري مثل تهران داشت.

مشاهده سه شنبه 23 مرداد 1397 08:48:11
نیمه خاکستری بازار مسکن

نیمه جنوبی شهر تهران از جهش بازارهای موازی، تاثیر کمتری نسبت به شمال پایتخت گرفته است. میانگین قیمت مسکن در مناطق هفت تا ۲۲ متری چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است که دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پایین تر از حد متوسط شهر تهران و ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان کمتر از منطقه یک محسوب می شود. همچنین از بین مناطق جنوبی تهران، بازار خرید و فروش تنها در مناطق ۱۱، ۱۴ و ۱۵ تا حدودی گرم است و سایر مناطق کماکان در رکود به سر می‌برند. به همین دلیل از ظرفیت رشد قیمت کمتری نسبت به میانگین شهر تهران برخوردار هستند.

مشاهده دوشنبه 22 مرداد 1397 08:42:39
رشد سهم تسهیلات حمایتی طی سه سال گذشته

سهم تسهیلات حمایتی از مجموع تسهیلات پرداختی بانک مسکن طی بهار امسال همچون روند سه سال گذشته افزایش یافت.

مشاهده دوشنبه 22 مرداد 1397 08:36:45
بازار مسکن قفل می‌شود!

یک كارشناس مسكن می‌گوید: آنچه که امروز مردم خانه ها را خریداری می کنند حبابی بیش نیست؛ چرا که برای خرید خانه فرمولی وجود دارد که براساس آن می‌توان قیمت‌های منطقی را محاسبه کرد.

مشاهده دوشنبه 22 مرداد 1397 08:36:14
نرخ اجاره‌ به قیمت اوایل تیر برگشت منبع

با این وجود تحقیقات میدانی حاکی است از چند روز گذشته نرخ رهن و اجاره پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی نسبت به تیر ماه قدری کاهش یافته است. این موضوع را نمی‌توان به کاهش قیمت ارز و سکه نسبت داد؛ چراکه روند کاهشی در این بازار‌ها پایدار نماند و روز پنج‌شنبه مخدوش شد. مشاوران املاک معتقدند افزایش اجاره‌بها در بازار مسکن سقف دارد و بر خلاف بازار خرید و فروش، ظرفیت حبابی شدن را ندارد؛ چراکه اگر اجاره‌ها از حد قدرت خرید متقاضیان مسکن اجاری فراتر رود، عملا آپارتمان‌های اجاری خالی خواهد ماند.

مشاهده شنبه 20 مرداد 1397 11:44:31
بازار مسکن سکته کرد/ قیمت بالاست، مشتری نیست!

معاملات کشوری آپارتمان با حداقل یک فصل تاخیر نسبت به تهران، اوایل امسال رونق گرفت؛ اما جهش قیمت‌ها در این بازار باعث سلب امکان خرید برای تقاضای مصرفی در شهرهای بزرگ و سکته سراسری بازار در خرداد شد.

مشاهده شنبه 20 مرداد 1397 11:38:57
تعداد در هر صفحه
گزارش اشکال Top