آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن ملی و مهر شهر جدید پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از تعیین‌تکلیف واحدهای مسکن ملی در شهر پرند خبر داد و بر تلاش برای اتمام مسکن مهر پرند در زمان‌بندی مقرر، تاکید کرد.

حبيب‌الله طاهرخاني با اشاره به اينكه سهميه پرند در اجراي طرح اقدام ملي مسكن ۲۶ هزار واحد است، گفت: در پرند در بخش‌هاي مختلف طرح اقدام ملي، كار در حال انجام است. بخشي مربوط به متقاضيان ثبت‌نامي بوده است كه نزديك به ۵۵۰۰ نفر واجد شرايط انتخاب شدند كه كار آن‌ها آغاز شده است. تعداد ۳۸۳۲ واحد نيز مربوط به انعقاد تفاهم‌نامه با ستاد كل نيروهاي مسلح است كه در محدوده ۱۳۰ هكتاري است و عمليات اجرايي آن شروع شده است.

به گفته مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد، بخشي از پروژه اقدام ملي مسكن در شهر پرند در ارتباط با مشاركت بخش خصوصي است كه تعداد واحدهاي آن حدود ۳ هزار واحد است و عمليات اجراي آن واحدهاي طرح اقدام ملي مسكن نيز آغاز شده است.

طاهرخاني در خصوص مسكن مهر شهر پرند نيز با يادآوري اين مطلب كه سهميه پرند براي طرح مسكن مهر ۹۰ هزار واحد بوده است از اتمام كار عمليات ساختماني واحدهاي مسكوني مهر پرند خبر داد و افزود: عمليات ساختماني واحدهاي مسكوني مهر پرند به اتمام رسيده و تنها تعداد اندكي باقي‌مانده است كه در تلاش هستيم تا پايان دولت دوازدهم آن واحدها را تكميل كرده و تحويل متقاضيان دهيم.

وي از جمله اقدامات مهم شركت عمران شهرهاي جديد را در خصوص مسكن مهر، تأمين سرانه‌ها و خدمات در شهرهاي جديد برشمرد و ايجاد فضاهاي سبز، احداث مدارس و مراكز بهداشت و همچنين تسهيل در تردد و ارتباط شهرهاي جديد را با شهرهاي پيرامون از نكات مثبت عنوان كرد.

منبع: مهر

گزارش اشکال Top