بنیاد مسکن سالانه ۱۰۸ هزار واحد مسکونی می‎سازد

شاملو با بیان اینکه سالانه بنیاد مسکن ۱۰۸ هزار واحد مسکونی را کمک کرده است، گفت: به طور متوسط روزانه ۳۰۰ خانوار از کمک‎های بنیاد مسکن برای بهسازی و نوسازی و در قالب طرح‎های مناطق جنگ زده، مناطق مسکن مهر و ... ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري شبستان از گرگان، «محمد رضا شاملو» در گفتگو با خبرنگاران اظهار كرد: در بيش از ۳۸ روستاي كشور طرح هادي تهيه شده است و ۹۷ درصد روستاهاي بالاي ۲۰ خانوار كشور داراي طرح هادي هستند.

معاون عمران روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي ادامه داد: دوره طرح‎هاي هادي ۱۰ ساله است و پس از اين مدت بايد طرح‎هاي هادي مورد بازنگري قرار گيرد و بيش از ۷ هزار و ۸۰۰ روستا طرح هاي آن بازنگري شده است.

شاملو با بيان اينكه در ۱۸ هزار و ۶۵۰ روستا طرح هادي در دست اجرا است، تاكيد كرد: اين ميزان ۴۷ درصد روستاهاي كشور را شامل مي‌شود و در اجراي اين طرح‌ها بيش از ۲۷ هزار معابر روستايي بهينه سازي شده است.

وي با بيان اينكه  200 ميليون متر مكعب عمليات خاكي براي شبكه هاي معابر روستايي در كشور انجام شده است، افزود: ۵۶ هزار كيلومتر اجراي شبكه جمع آوري و هدايت آب هاي سطحي و جدول گذاري در روستاهاي كشور به اتمام رسيده است.

معاون عمران روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي خاطرنشان كرد: ۸ هزار و۹۱۰ مورد ايجاد بستان‌هاي و ايجاد فضاي ورزشي و ساماندهي مراكز در روستاها انجام شده است.

شاملو افزود: حدود ۵۵ هزار و ۲۰۰ كيلومتر اصلاح شبكه آب آشاميدني و جابه‌جايي شبكه برق و در اجراي بهسازي محيط روستا انجام شده است.

وي متذكر شد: در كنار اجراي طرح‌هاي هادي فعاليت ديگري از جمله ساخت و ساز عمومي روستا مثل فضاي آموزشي كتابخانه و خانه عالم انجام شده كه يك هزار و ۱۲۰ مورد از اين ساختمان ها در روستاها به اجرا در آمده است.

معاون عمران روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي تاكيد كرد: سند دار كردن املاك روستايي از برنامه‎هاي پنج ساله دوم توسعه آغاز شده و با همكاري اداره كل ثبت اسناد كشور بيش از ۳ ميليون و ۴۸۶ هزار واحد مسكوني و تجاري در روستاها و شهرهاي زير ۲۰ هزار نفر در طي اين سال‎ها سند دار شدند.

شاملو تاكيد كرد: بهسازي و احياي بافت‌هاي با ارزش از ديگر فعاليت‌هاي بنياد است و يكي از فعاليت‌هايي كه در روستا مي‌تواند موثر باشد و منجر به ايجاد اشتغال شود گردشگري روستايي است كه به اين فعاليت توجه خوبي شده است.

وي افزود: براي ۱۵۰ روستا بهسازي و احياي بافت هاي با ارزش و احياي طرح‎هاي گردشگري ايحاد شده و در ۱۰۰ روستا اين طرح ها به پايان رسيده است.

معاون عمران روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي تاكيد كرد: ۴ ميليون و ۳۲۵ هزار واحد از ابتداي انقلاب تا كنون در قالب طرح‎هاي مختلف بازسازي مناطق جنگي، مسكن مهر، ساخت مسكن ارزان قيمت براي محرومان از طريق بنياد ساخته شده و سالانه بنياد مسكن ۱۰۸ هزار واحد مسكوني را كمك كرده است كه به طور متوسط روزانه ۳۰۰ خانوار از كمك هاي بنياد مسكن بهسازي و نوسازي و مناطق جنگ زده مناطق مسكن مهر و ... ساخته شده است.

گزارش اشکال Top