مسکن جهش قیمتی خواهد داشت؟

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه مسکن در ماه‌های اخیر بیشترین تلاطم قیمتی را تجربه کرده است، گفت:امکان تنش مجدد قیمتی در بخش مسکن وجود ندارد.

به گزارش خبرآنلاين؛ اقبال محمديان با اشاره به وضعيت بازار مسكن در ماه هاي اخير و گراني بي سابقه رخ داده در آن، اظهار كرد: در ماه هاي اخير در نتيجه نوسانات ارزي و همچنين رشد نرخ طلا و سكه بازار مسكن نيز درگير تنش قيمتي شد.

نماينده مردم رامهرمز و رامشير در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: در حال حاضر حباب قيمت مسكن در بالاترين سطح خود قرار گرفته امكان تنش مجدد قيمتي وجود ندارد و  در شرايط فعلي مسئولان بايد من ساماندهي بازار با ارايه سازوكارهاي مناسب از فرو رفتن اين بخش در ركود چند ساله جلوگيري كنند.

وي با تاكيد بر اينكه اكنون نرخ گذاري هاي انجام گرفته در خصوص قيمت مسكن در مناطق مختلف كشور با هيچ منطقي همخواني ندارد، افزود: دولت بايد با تشكيل كارگروهي به نرخ گذاري ها در اين حوزه ورود كرده تا دلالي از اين بازار تهي شود.
قيمت مسكن

اين نماينده مردم در مجلس دهم با بيان اينكه كميسيون عمران مجلس بارها درخصوص وجود دلالي در بازار مسكن و تنش‌هاي قيمتي آن هشدار داده است، گفت: وزارت راه و شهرسازي در سال جديد بايد با ارايه برنامه اي مشخص افزايش ساخت و ساز در كشور را تسهيل كرده و حتي با اجراي مسكن اجتماعي توازني ميان تقاضا و عرضه ايجاد كند.

محمديان با تاكيد بر اينكه، ساماندهي بازار مسكن كار سختي نيست، افزود: هماهنگي وزارت خانه هاي صنعت و راه و شهرسازي و ساير دستگاه‌هاي مسئول در اين زمينه مقدمه كار است.

وي ادامه داد: دولت با ارايه وام‌هاي ارزان در بخش مسكن هم مي‌تواند به كاهش قيمت‌ها در نتيجه رشد ساخت و سازها و جلوگيري از نياز انباشت شده بپردازد.

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: تنها راهكار جلوگيري از وقوع ركود چند ساله در بازار مسكن دخالت دولت در بازار و همچنين كمك به تنظيم قيمت‌ها است.

گزارش اشکال Top