مسکن در سال ۹۸ گران‌تر می‌شود؟

رئیس اسبق سازمان نظام‌مهندسی ساختمان با اشاره به وعده وزیر راه‌ و شهرسازی در ساخت مسکن در سال ۹۸ گفت: باید دولت هر چه زودتر مسکن را از رکود خارج کند.

احمدرضا سرحدي با اشاره به بالا رفتن قيمت نهاده‌هاي توليد مسكن و عوارض شهرداري در سال آينده اظهار كرد: سال آينده سال پيچيده‌اي براي بازار مسكن كشور خواهد بود و بازار مسكن ملتهب‌تر خواهد شد.

وي با توضيح اينكه حقوق كاركنان در قانون بودجه ۹۸ متناسب با افزايش تورم اضافه نشده است، خاطرنشان كرد: اين عدم افزايش متناسب حقوق و دستمزد با وضعيت معيشتي كشور به‌خودي‌خود از قدرت خريد مردم بيش از قبل خواهد كاست و مسكن را از دسترس مردم خارج خواهد كرد.

سرحدي با اشاره به وعده وزير راه و شهرسازي در تكميل مسكن مهر و همچنين آغاز عمليات اجرايي احداث ۴۰۰ هزار واحد مسكوني در سطح كشور، ابراز اميدواري كرد: تنها گزينه موجود كه مي‌تواند اين بازار را از ركود خارج كند و خانه را در دسترس مردم قرار دهد ورود دولت به اين بازار است.

رئيس اسبق سازمان نظام‌مهندسي ساختمان با توضيح اينكه با انتشار قانون بودجه ۹۸ ، جهت‌گيري كلي دولت را براي اداره كشور مشخص خواهد كرد، ادامه داد: قانون بودجه ۹۸ در كنار وعده اخير وزير راه براي ساخت مسكن تكليف همه روشن خواهد شد و بايد حتي در فروردين‌ ماه نسبت به اجراي اين وعده‌ها مطالبه داشت.

وي با تشريح تبعات خارج شدن خانه از دسترس مردم تصريح كرد: اين موضوع موجب بازگشت پديده‌ي زشت زاغه‌نشيني در كنار كلان‌شهرها خواهد شد.

گزارش اشکال Top