دلار گران نشود، مسکن گران نخواهد شد

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: چنانچه در سال 98 دلار گران نشود، قیمت مسکن هم گران نخواهد شد؛ معتقدیم که هر کالایی قیمتی دارد. آنچه که امروز نسبت به بازار مسکن وجود دارد این است که افراد به دلیل نوسان نرخ دلار قیمت‌های غیرواقعی را به مردم ارایه می‌دهند.

يك كارشناس بازار مسكن در پاسخ به اين پرسش كه وضعيت بازار مسكن در سال ۹۸ چه روندي را طي خواهد كرد؟ به تجارت‌نيوز گفت: در نيمه نخست سال جاري شاهد افزايش هيجاني قيمت مسكن بوديم، اين درحالي است كه در نيمه دوم سال آرامش در بازار مسكن نفوذ پيدا كرده است. در ‌واقع در نيمه دوم سال از وضعيت هيجاني در بازار مسكن عبور پيدا كرديم.

منصور غيبي افزود: خوشبختانه در اين بازه زماني از بحران تنش قيمت‌ها عبور كرده‌ايم و در بازار مسكن به آرامش نسبي دست يافته‌ايم.

او تصريح كرد: در اين بازه زماني آنچه كه نگران‌كننده در بازار مسكن به نظر مي‌رسد اين است كه ساير شاخص‌هاي اقتصادي در سال ۹۸ تغيير يابد. چنانچه شاهد رشد ديگر شاخص‌هاي اقتصادي در بازار باشيم، بي‌شك آرامش در بازار مسكن از بين خواهد رفت. تجزيه و تحليل‌هاي اخير نشان مي‌دهد رشد شاخص‌هايي همچون دلار بر قيمت مسكن اثرگذار بوده و بازار مسكن نيز در اين سال‌ها از اين شاخص تاثير گرفته است.

يك فعال بازار مسكن مي‌گويد: آنچه كه امروز نسبت به بازار مسكن وجود دارد اين است كه افراد به دليل نوسان نرخ دلار قيمت‌هاي غيرواقعي را به مردم ارايه مي‌دهند.

غيبي به وضعيت بازار مسكن در ماه‌هاي پاياني سال اشاره كرد و گفت: آنچه عوامل دروني و بيروني در بازار مسكن نشان مي‌دهد اين است كه قيمت مسكن تا حدودي روند با ثباتي دارد. در اواخر سال نيز بازار نيز بهتر خواهد شد.

او اظهار كرد: چنانچه در سال ۹۸ دلار گران نشود، قيمت مسكن هم گران نخواهد شد؛ معتقديم كه هر كالايي قيمتي دارد. آنچه كه امروز نسبت به بازار مسكن وجود دارد اين است كه افراد به دليل نوسان نرخ دلار قيمت‌هاي غيرواقعي را به مردم ارايه مي‌دهند.

گزارش اشکال Top