طرح مالیات بر خانه‌های خالی به مجلس رسید

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از ارجاع لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن به کمیته مسکن این کمیسیون خبر داد.

صديف بدري سخنگوي كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه بررسي طرح ماليات بر عايدي سرمايه مسكن در دستور كار جلسه اخير اين كميسيون قرار داشت، گفت: در اين جلسه مخالفان و موافقان اين طرح نظرات خود را مطرح كردند.

وي در تشريح مشكلات طرح مذكور ادامه داد: اعمال ماليات بر عايدي مسكن موجب هجوم نقدينگي به بازارهاي ديگر و تلاطمات در اين بخش‌ها مي‌شود.

سخنگوي كميسيون عمران مجلس عنوان كرد برخي از نمايندگان براي حل مشكل مذكور نظراتي را مطرح كردند ادامه داد:برخي از نمايندگان مطرح كردند كه ماليات بر عايدي سرمايه بايد در تمامي بخش ها و بازارها اعمال شود تا تلاطم صورت نگيرد.

بدري در همين راستا تصريح كرد: در حال حاضر كميسيون اقتصادي مجلس طرح اعمال ماليات بر عايدي سرمايه در تمام بازارها را مورد بررسي قرار مي‌دهد و گزارش آن را در اختيار اعضاي كميسيون هم قرار مي‌دهد.

وي تاكيد كرد: در اين جلسه مقرر شد تا طرح ماليات بر عايدي سرمايه مسكن، در كميته مسكن كميسيون عمران بررسي شده و گزارش اين كميته در جلسات بعدي كميسيون بررسي شود و كليات لايحه به رأي اعضاي كميسيون گذاشته شود.

نماينده مردم اردبيل در تشريح طرح مذكور گفت: مقابله با سوداگري و كاهش التهابات بازار مسكن و تنظيم برنامه‌ريزي در حوزه مسكن از بخش هاي مهم طرح ماليات بر عايدي سرمايه مسكن است.

گزارش اشکال Top