ریزش شدید قیمت مسکن در راه است

رییس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تا ماه‌های آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت مسکن خواهیم بود، گفت: پیشنهادات جدیدی به منظور ساماندهی بازار مسکن در دست تدوین است.

شهرام كوسه غراوي با اشاره به وضعيت نابسامان بازار مسكن، به ايبِنا گفت: هر چند با روند رو به كاهش نرخ ارز بازار مسكن دستخوش تغييرات مثبت خواهد شد اما بايد بدانيم كه دلالي در اين بازار همچنان بيش از ساير عوامل تاثيرگذار در نرخ ها است.

نماينده مردم مينودشت در مجلس با تاكيد بر اينكه همزمان با سياست بانك ها براي افزايش نرخ سود بانكي براي كنترل نقدينگي نگراني در خصوص گران شدن تسهيلات مسكن وجود دارد، افزود: دولت بايد سازوكاري را در نظر بگيرد كه نرخ سود تسهيلات مسكن روند نزولي به خود بگيرد.

اين نماينده مردم در مجلس دهم با تاكيد بر اينكه افزايش رقم تسهيلات مسكن پيشنهاد كميته مسكن مجلس به دولت بوده است، تصريح كرد: در راستاي اجرايي شدن اين پيشنهاد موافقت با افزايش سرمايه بانك مسكن نيز صورت گرفته است.
كوسه غراوي با بيان اينكه به طور حتم تا ماه هاي آينده شاهد كاهش چشمگير قيمت مسكن خواهيم بود، گفت: خوشبختانه با تدابير صورت گرفته دلار از نوسانات بسيار دور شده و به سمت قيمت مطلوب در حال حركت است كه به تبع آن بازارهاي موازي از جمله مسكن نيز آرامش را تجربه خواهند كرد.

وي با تاكيد بر اينكه قيمت مسكن اكنون درگير حباب غير منطقي است، گفت: پيشنهاد افزايش سقف وام مسكن زماني بايد عملياتي شود كه حباب نرخ ها در اين بازار به حداقل خود برسد. كوسه غراوي ادامه داد: كميته مسكن كميسيون عمران مجلس با رصد مكرر بازار و تشكيل جلسات مستمر با مسئولان مربوطه پيگير ساماندهي آن است.

وي با بيان اينكه بازار مسكن در ماه هاي آتي قيمت هاي مناسب تري را تجربه خواهد كرد، گفت: خوشبختانه روند صعودي و بي ضابطه نرخ ها متوقف شده و از اين پس شاهد رونق معاملات با رعايت پيش شرط هاي از سوي دولت از جمله تشويق مردم به ساخت و ساز خواهيم بود.

رييس كميته مسكن كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: پيشنهاداتي در قالب طرح براي ساماندهي بازار مسكن در تعامل مشترك با دولت به ويژه بانك مسكن و بانك مركزي در اين كميته در حال تدوين است كه بزودي نهايي خواهد شد.

گزارش اشکال Top