قیمت مسکن می شکند/ خریداران حباب نخرند

یک کارشناس مسکن گفت: خرید مسکن در این شرایط منطقی نیستو قطعا حباب خواهد بود.

عباس شوكتي كارشناس مسكن در گفت وگو با فرتاك نيوز اعلام كرد: در حال حاضر و با كاهش قيمّت ارز شاهد روند كاهش قيمتي همه اقلام در يك بازه زماني خواهيم بود ،اما قطعاً بازار مسكن روي ثبات و آرامش را بعد از اين ركود تورمي شديد و قيمت هاي غير كارشناسي شده خواهد ديد.

وي افزود: بنده اصلا اعتقاد ندارم كه خروج سرمايه از بازار ارز و طلا صد در صد به سمت مسكن ميرود ، چون معمولا افرادي كه دنبال سودهاي يك شبه و ريسكي ميگردند در بازار مسكن نميتوانند به آن برسند و به قطع به سمت مثلا بورس خواهند رفت .

اين كارشناس مسكن در ادامه گفت: شايد براي مالكي كه يك آپارتمان را يك ميليارد خريده سخت باشد كه همان خانه را پانصد ميليون بفروشد ، و شايد تا مدت ها زير بار آن نرود ... اما با چند معامله و شك در بازار مسكن با قيمّت هاي پايين و اينكه توجيه شود اگر ارزان بفروشد ارزان هم ميخرد ايشان هم راضي ميشود و ما قطعاً تا سال ٩٨ شاهد چنين رخدادي خواهيم بود .

شوكتي افزود: پس خريدارن عجله نكنند و زير بار خريد قيمّت مسكن با قيمّت هاي نامتعارف نباشند تا هر چه زودتر شاهد كاهش قيمّت مسكن همچون دلار باشيم. البته يك نكته مهم اينكه ساخت و ساز اين روزها كمتر از سالهاي گذشته در همين ماه ها شده و به دليل عرضه كم شايد ديرتر ثبات قيمت حاصل شود ، و پيشنهادي كه به دولت و شهرداري ها ميدهم ، كه به كاهش قيمّت بازار مسكن كمك كنند ، اين است كه تسهيلات را براي سازندگان به خصوص انبوه سازان فراهم كرده تا زودتر به كاهش قيمّت هاي مسكن نزديك شويم.

وي در پايان گفت: به تمام خريدارن توصيه ميكنم حباب نخريد، حباب مسكن تا يك بازه زماني يكساله خواهد شكست .

گزارش اشکال Top