کمیاب شدن مصالح ساختمانی در پی گرانی

چندین سال است که فروش مسکن راکد مانده، اما اکنون که کالاها و مصالح ساختمانی گران شده این بازار ظاهراَ رونق گرفته است.

اگرچه صنعت ساختمان‌سازي در پي گران شدن مصالح ساختماني دچار مشكل و گاها ركود شده است، اما ملك‌هايي كه تا چند ماه پيش براي فروش راكد مانده بودند امروز مشتري زيادي پيدا كرده‌اند و البته خريد و فروش هم دچار پيچيدگي‌هاي متعدد شده است.

معطل ماندن ساخت‌وساز

به گارش تجارت‌نيوز، معمار تجربي كه سال‌ها در صنعت ساخت و ساز به كار مشغول است گران شدن ناگهاني وسايل اوليه ساخت و ساز را مشكل بسياري از فعالان اين حوزه مي‌داند و به خبرنگار فارس مي‌گويد: گراني مصالح ساختماني باعث شده است تا ساخت و ساز راكد شود، اما از طرفي قيمت مسكن افزايش يابد.

اميري كه ۵۰ ساله به نظر مي‌رسد، ادامه مي‌دهد: گراني آهن آلات ساختماني به عنوان يكي از مصالح اوليه سبب رشد حباب‌گونه در بازار مسكن شده است و علاوه بر گراني، بسياري از فروشندگان آهن آلات نيز راضي به فروش كالاي خود به دليل نوسان نيستند.

ترس از فروش مسكن

زن جواني كه قصد فروش ملك پدري خود را در ۵ سال گذشته داشته است، عنوان مي‌كند: مدتها بود كه هرچه خانه را براي فروش به مشاوران املاك مي‌سپردم خبري از مشتري و فروش نبود.

مرضيه مي‌افزايد: اين روزها مشاوران املاكي كه چند سال قبل خانه را به آنها سپرده بودم مشتري براي خريد خانه مي‌فرستند اما از طرفي چون نگران هستم بعد از فروش نتوانم خانه مناسبي جايگزين اين ملك كنم و يا گراني صعودي وارد بازار مسكن شود، جرات فروش ندارم.

توكاري و تزيينات داخلي ساختمان

يك اجراكننده حرفه‌اي كابيت ام‌دي‌اف و تزيينات داخلي ساختمان نيز با گلايه از وضعيت قيمت ورقه ام‌دي‌اف به خبرنگار فارس مي‌گويد: علاوه بر چند برابر شدن قيمت اين ورقه‌ها، ظرف ۲ ماه اخير بسياري از مراكز از فروش ورق‌ها امتناع مي‌كنند.

 

منبع: فارس

گزارش اشکال Top