کاهش قیمت مسکن در ماه رمضان/میزان تسهیلات کافی نیست

رئیس اتحادیه املاک استان‌تهران‌ گفت: میزان تسهیلات‌مسکن کافی نیست و دولت باید در این زمینه اقدامات لازم را در دستورکار قرار دهد.

مصطفي‌قلي‌ خسروي رئيس اتحاديه املاك استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  مسكن گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران جوان، با تأكيد بر اينكه بايد استدلال‌هاي درست و صحيحي از وضعيت بازار مسكن ارائه كنيم، گفت: مردم و متقاضيان مسكن بايد در اين بازار صبورانه‌ اقدام كنند و با عجله در اين بازار سرمايه‌گذاري نكنند.

وي گفت: زماني كه مردم و يا مشاوران املاك مي‌گويند گراني در اين بازار ايجاد شده تمامي كالاها‌ گران مي‌شود، بنابراين بايد صبورانه در اين بازار كارها را پيش ببريم.

خسروي اظهار كرد:  قيمت‌ مسكن در ماه رمضان به ويژه در بازار رهن و اجاره تثبيت‌ مي‌شود و در برخي از مناطق نيز شاهد كاهش قيمت نيز خواهيم بود.

رئيس اتحاديه املاك استان تهران با تأكيد بر اينكه دغدغه‌ مسكن در 100 سال گذشته براي تمامي دولت‌ها وجود داشته است، افزود: در هيچ دوره و دولتي‌ دغدغه مسكن به‌طور كامل حل نشده و اين بازار نيازمند زمان است.

خسروي با بيان اينكه ميزان تسهيلات مسكن به ويژه در بافت‌هاي فرسوده براي خريد مسكن كافي نيست، گفت: بايد تسهيلات خريد در اين بازار افزايش يابد تا عرضه و تقاضا به تعادل برسد‌.

 

 

 
 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

گزارش اشکال Top