بازسازی واحدهای مسکونی زلزله تا پایان شهریور

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ساخت ۱۳ هزار واحد مسکونی روستایی برای زلزله زدگان کرمانشاه تا شهریور ماه سال جاری به اتمام می‌رسد، گفت: تهیه و تامین سیستم سرمایشی برای زلزله زدگان کرمانشاه بر عهده هلال احمر است و قرار بر این است دو میلیون تومان برای تامین امکانات مورد نیاز در اختیار خانوار واجد شرایط قرار بگیرد.

عزيزالله مهديان در زمينه نصب سيستم سرمايشي براي زلزله زدگان كرمانشاه در آستانه ورود به فصل گرما اظهار داشت: بحث اسكان موقت در حد تامين كانكس را بنياد مسكن انجام داده است و البته بخشي از كانكس‌ها از سوي خيرين و ساير نهاد‌ها تامين شد.
 
وي با بيان اينكه در حال حاضر بحث اداره امور زندگي اين افراد در اسكان موقت بر عهده هلال احمر است، ادامه داد: هلال احمر مسئول انجام تمهيدات گرمايشي و سرمايشي براي زلزله زدگان است.
 
معاون بنياد مسكن گفت: قرار بود به هر خانوار واجد شرايط كولر داده شود اما به اين جمع بندي رسيدند كه شايد تحويل كولر تصميم درستي نباشد چراكه ممكن است عده‌اي كولر داشته باشند. بنابراين تصميم گرفته شد به جاي تحويل امكاناتي از قبيل كولر، يخچال و... هزينه آن را در اختيار خانوار قرار دهند.
 
وي تاكيد كرد: پيش بيني شده است به خانوارهايي كه واحد مسكوني آن‌ها ۱۰۰ درصد تخريب شده ۲ ميليون تومان ارائه شود كه احتمالا اين رقم شامل حال ۲۰ هزار خانوار مي‌شود.
 
مهديان همچنين درباره موعد اتمام بازسازي واحدهاي مسكوني روستاييان زلزله زده كرمانشاه گفت: تلاش ما اين است كه بازسازي در مناطق روستايي كه شامل  ۱۳ هزار واحد مسكوني مي‌شود تا شهريور ماه سال جاري به اتمام برسد.
 
 
 
 
منبع: ايلنا

گزارش اشکال Top