خانه‌دار کردن مردم با خانه‌های ارزان‌ قیمت

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به برنامه مسکن‌سازی این بنیاد در پروژه‌های کوچک و بزرگ مقیاس،‌ گفت:‌ با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد واحدهای مسکونی در مناطق مختلف کشور ساخته شده و با ۱۵ درصد زیر قیمت بازار واگذار می شود.

جواد حق‌شناس در گفت‌وگو با بيان اين‌كه يكي ازبرنامه‌هاي بنياد مسكن استفاده از روش‌هاي نوين ساخت و ساز مسكن در كشور است،  اظهار كرد: يكي از فعاليت‌هاي بنياد مسكن، احداث مجتمع‌هاي مسكوني در كلانشهرها و شهرهاي كوچك است.

وي تصريح كرد:‌بنياد مسكن بر اساس اين برنامه مجتمع‌هاي مسكوني را با امكانات مناسب در پروژه‌هاي بزرگ مقياس و كوچك مقياس مي‌سازد.

وي افزود:‌به عنوان مثال هم‌اكنون پروژه ۲۸۰۰ واحدي گرمدره توسط بنياد مسكن در حال ساخت است، پروژه ۵۰۰۰ واحدي شهرك سنجان كرمانشاه و ۱۵۰۰ واحدي شهرك نشاط شيراز نيز با اولويت خانه‌دار كردن اقشار كم‌درآمد و همچنين ساير اقشار در دست ساخت است.

معاون مسكن شهري بنياد مسكن با اعلام اين‌كه پروژه‌هاي كوچك مقياس ۱۰ تا ۱۵ واحدي است، اظهار كرد‌ در اين بخش هم‌اكنون ۱۹ هزار واحد مسكوني در شهرهاي كوچك و بزرگ كشور در حال ساخت است.
حق‌شناس بيان كرد:‌ ساخت‌و ساز واحدهاي مسكوني با رعايت كامل مقررات فني انجام مي‌شود و با حدود ۱۵ درصد زير قيمت منطقه واگذار مي‌شود.

به گفته وي، حدود ۳۵۰ هزار واحد مسكوني شهري توسط بنياد مسكن از طريق تامين زمين،‌تامين تسهيلات و… در سراسر كشور در دست ساخت است.

منبع: تسنيم

گزارش اشکال Top