زلزله کرمانشاه قیمت خانه‌های تهران را تکان داد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: معاملات مسکن پس از ماه صفر تا کنون حدود ۵ تا ۷ درصد نسبت به ماه گذشته رشد داشته است.

مصطفي قلي‌خسروي در ارتباط با حجم معاملات در پاييز سال جاري گفت: به دليل مراسم ايام سوگواري در محرم و صفر حجم معاملات بسيار كم بود اما پس از آن و با شروع ماه ربيع‌الاول حجم معاملات بيشتر شده است و وضعيت خوبي دارد و نسبت به ماه گذشته ۵ تا ۷درصد افزايش داشته است.

به گزارش راديوسهام ، به گفته او زلزله اخير باعث جابجايي مردم در محل سكونتشان شده كه اين جابجايي خود باعث تحرك در بازار مسكن است.

رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران با اشاره به تاثير تسهيلات جديد بانك مسكن بر روند معاملاتي اين بازار گفت: وام ارائه شده بي تاثير در اين بازار نيست و تا حدودي تاثير گذار خواهد بود، زلزله اخير تا حدودي باعث شد تا دولت و مسئولين مجبور به اتخاذ تصميماتي براي اجرايي شدن تسهيلات به صورت اضطراري شوند، الويت جهت دريافت تسهلات بايد زلزله زده ها باشند.

قلي‌خسروي با اشاره به افزايش قيمت مسكن نسبت به سال گذشته ادامه داد: با توجه به شاخص تورم قيمت مسكن نسبت به سال گذشته با افزايش همراه بوده است و براساس بررسي هاي انجام شده، در نيمه دوم سال جاري تا ابتداي سال آينده هر چند اندك، از شاخص تورم نيز عبور خواهد كرد اما افزايش قيمت مسكن جهش نخواهد داشت.

رئيس اتحاديه مشاوران املاك با تاكيد بر روند معاملات مسكن تا پايان سال جاري ‌گفت: برخي اعتقاد دارند كه هنوز به پيش رونق نرسيديم اما روند بازار خوب است و مي‌تواند بهتر از اين نيز باشد.

قلي‌خسروي ‌افزود: بيشترين مسكن هاي خالي از سكنه در منطقه ۵ و ۲۲ قرار دارند زيراكه نوسازي در آن مناطق بسيار است.

منبع: جام جم آنلاين

گزارش اشکال Top