شرایط فعلی بازار مسکن آرام است/ تعیین نرخ اجاره تابستان در گرو واکنش دولت

رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: اواخر تیر ماه به دلیل اوج گرفتن فصل نقل و انتقالات تحولاتی در بازار مسکن به ویژه در بازار اجاره بها مواجه می‌شویم.

حسن محتشم در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازي گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اينكه هرساله در ماه رمضان به دليل افت فعاليت‌هاي اقتصادي ميزان معاملات مسكن كاهش مي‌يابد، گفت:در اواخر تير ماه به دليل اوج گرفتن فصل نقل و انتقالات با تحولاتي در بازار مسكن به ويژه در بازار اجاره بها مواجه مي‌شويم.
 
وي در ادامه افزود: در حال حاضر بازار مسكن در شرايط پيش رونقي به سر مي‌برد، ولي متاسفانه دولت با اجراي عوامل بازدارنده سعي مي‌كند اين رونق به بازار مسكن نرسد و همين موضوع باعث افزايش قيمت و ركود در در اين بازار مي شود.
 
رييس انجمن انبوه سازان مسكن استان تهران تصريح كرد: بحث ماليات و اجرايي شدن قانون پيش فروش مسكن از جمله عوامل بازدارنده‌اي است كه زمينه ساز ركود در اين بازار مي‌شود.
 
محتشم با اشاره به اينكه در حال حاضر شرايط فعلي بازار مسكن آرام است، گفت: در فصل نقل و انتقلالات قيمت‌هاي اجاره هرساله براساس نرخ تورم افزايش مي‌يابد كه در صورت عدم برنامه ريزي صحيح قيمت‌ها بيش از نرخ تورم مي‌شود.

گزارش اشکال Top