پیش بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که مسکن تا نیمه دوم امسال گران نمی‌شود، گفت:‌مصوبه مالیاتی دولت بازار مسکن را دوباره وارد رکود می‌کند.

حسام عقبايي اظهار كرد: خوشبختانه معاملات بازار مسكن از اوايل خردادماه افزايش يافته و مي‌توانيم بگوييم كه اين بخش وارد فاز پيش رونق خود پس از چهار سال ركود شده است.
 
وي با بيان اين‌كه پيش‌بيني مي‌كنيم در نيمه نخست سال فاز پيش رونق مسكن تكميل شود، افزود:‌ آنچه مشخص است اين‌كه خريد و فروش مسكن در كشور روند خوبي را در پيش گرفته و با اين وضعيت نيمه دوم سال بازار مسكن وارد دوره رونق خواهد شد.
 
وي با اشاره به اين‌كه اقدام دولت براي اخذ ماليات ساخت و فروش مسكن مقداري آينده بازار مسكن در خصوص رونق را دچار ترديد كرده است،‌ تصريح كرد:‌ بخش مسكن كشور بيش از چهار سال است كه در ركود به سر مي‌برد و اقدام دولت در اخذ ماليات مي‌تواند تدوام‌بخش ركود باشد.
 
رييس اتحاديه مشاوران املاك در پاسخ به اين پرسش كه قيمت مسكن با توجه به ورود آن به فاز پيش رونق چه تغييري خواهد كرد، اظهار كرد: در نيمه نخست سال قيمت‌ها تغيير چنداني نخواهد كرد، اما در صورت ورود بازار به دوره رونق در نيمه دوم سال شاهد افزايش حدود ۱۰ درصدي قيمت‌ها خواهيم بود.
 
عقبايي رشد متناسب قيمت با تورم را يكي از الزامات جذب سرمايه در بازار مسكن اعلام كرد و گفت: ديگر در اين بخش شاهد افزايش سرسام‌آور قيمت‌ها مانند سال‌هاي ۸۶ و ۹۱ نخواهيم بود.
منبع: تسنيم

گزارش اشکال Top