شرایط پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

تسهیلات 40 میلیونی مسکن مهر به تمام واحدهایی که فروش اقساطی نشده و دفترچه قسط دریافت نکرده‌اند تعلق می‌گیرد.

شوراي پول و اعتبار شب گذشته با افزايش سقف فردي تسهيلات مسكن مهر به 40 ميليون تومان موافقت كرد و قرار شد تا اين افزايش قيمت 10 ميليون توماني به سقف تسهيلات فردي و تمام واحدهاي مسكن مهر طبق شروطي تعلق بگيرد.
 
بر اساس اين گزارش، تمام واحدهاي مسكن مهر در سراسر كشور كه واحدهاي آنها فروش اقساطي نشده و دفترچه اقساط دريافت نكرده‌اند و نياز به پول دارند مصوبه جديد شوراي پول و اعتبار شامل حال‌شان خواهد شد. بانك مركزي نيز بايد اين مصوبه را به بانك مسكن ابلاغ كند تا اين مصوبه قابليت اجرايي پيدا كند.
 
بر اساس اين گزارش و طبق گفته برخي از مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازي پس از اين كه شوراي پول و اعتبار سقف وام مسكن مهر را به 40 ميليون تومان افزايش داد،برخي از سازندگان و پيمانكاران مسكن مهر بهانه جويي‌هاي خود را آغاز كرده و درصدد بالا بردن قيمت ساخت هستند و عنوان مي‌كنند كه قيمت‌هاي كنوني ساخت پايين است.
اين گزارش حاكي است با توجه به اينكه دستورالعمل شماره 3 مصوب سال 92 قيمت ساخت را به پيمانكاران و سازندگان مسكن مهر مشخص كرده است به نظر نمي‌رسد دولت زير بار درخواست غيرمنطقي سازندگان برود.
 
غفوري مدير عامل شهر جديد پرديس در گفت و گو با شبكه خبر گفته است كه در حال تهيه ليست پروژه‌هايي هستيم كه مشمول اين افزايش سقف وام در شهر پرديس مي‌شوند.
وي افزود: اين وام به اكثر پروژه‌هاي مسكن مهر پرديس تعلق مي‌گيرد و تنها به ساخت واحدها اختصاص دارد.

گزارش اشکال Top