قیمت مسکن در زنجان افزایش یافت/ ضرورت ساماندهی مشاورین املاک

طاهری، رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان با بیان اینکه طی دو سال اخیر قیمت مسکن در استان افزایش یافته است، گفت: به علت گران شدن سیمان و میلگرد ساخت و سازها تعطیل شده است.

ابوالفضل طاهري گفت: از سال گذشته مشاورين املاك در زنجان ساماندهي مي شوند و اين كار باعث شده تا فعاليت قانوني مشاورين املاك در استان بهتر شود. 

وي اظهار كرد: ساماندهي مشاورين املاك در استان با همكاري سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحاديه مشاورين املاك انجام مي شود و با ساماندهي انجام گرفته تعداد مشاورين املاك از يك هزار و ۶۰۰ مشاور املاك به يك هزار و ۱۹۰ مورد رسيده و تاكنون  هم ۴۱۰ مشاور املاك كه غير قانوني و بدون مجوز فعاليت مي كردند پلمب شدند.

رئيس اتحاديه مشاوران مسكن زنجان  گفت: متاسفانه بيكاري در استان زنجان عامل شده تا افراد زيادي به كار بنگاه داري مسكن مشغول شوند و اين امر باعث مي شود افراد زيادي بدون مجوز در اين حرفه بدون تخصص مشغول به كار شده و بازار مسكن را متزلزل مي كنند. 

طاهري تاكيد كرد: طي سال گذشته و امسال قيمت مسكن در استان زنجان افزايش يافته و در اين ميان تنها چيزي كه جلوي افزايش قيمت مسكن را مي‌تواند بگيرد افزايش ساخت و سازها است ولي به علت گران شدن سيمان و ميلگرد ساخت و سازها تعطيل شده و اين امر هم باعث مي شود تا خريد و فروشي مسكن هم دچار افول شود. 

وي به وضعيت اجاره بهاي مسكن در زنجان  اشاره كرد و گفت: برخي از مالكين مسكن قيمت اجاره بها را افزايش مي‌دهند و مستاجرين در سختي اجاره بها را پرداخت مي كنند ولي در اين ميان برخي از صاحبان منزل به خاطر شرايط اقتصادي اجاري بهاي كمتري را از مستاجرها مي گيرند.

گزارش اشکال Top