جزئیاتی از ۲ وام مسکن که افزایش یافت

در چند روز اخیر وام مسکن روستایی دو برابر شد و سقف وام مسکن پرداختی به کارکنان و بازنشستگان عضو صندوق نفت به منظور کمک به تأمین مسکن تا ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

در چند روز اخير وام مسكن روستايي دو برابر شد و سقف وام مسكن پرداختي به كاركنان و بازنشستگان عضو صندوق نفت به منظور كمك به تأمين مسكن تا ۵۵۰ ميليون تومان افزايش يافته است.

افزايش وام مسكن روستايي

پس از سال‌ها ميزان وام نوسازي مسكن روستايي دو برابر شده است. حميد رضا سهرابي، مديركل مسكن روستايي بنياد مسكن درباره جزييات پرداخت وام م۱۰۰ ميليون توماني نوسازي مسكن روستايي توضيح داده است كه ۶ بانك از جمله مسكن، تجارت، صادرات، رفاه، كشاورزي و ملت از سمت بانك مركزي دستورگرفته‌اند كه اين وام را پرداخت كنند و پيگيري‌ها براي پرداخت اين وام از بانك‌هاي ملي و سپه هم ادامه دارد.

به گفته سهرابي حدود ۷ تا ۸ روز پيش بانك مركزي ابلاغيه پرداخت را به بانك‌ها ارسال كرده است و روزانه ۲ تا ۳ هزار واحد مسكوني براي پرداخت اين تسهيلات به بانك‌ها معرفي مي‌شوند.

اين مقام مسئول به باشگاه خبرنگاران توضيح داده است كه سال گذشته مبلغ تسهيلات مسكن روستايي ۵۰ ميليون تومان بود و امسال طبق مصوبه به ۱۰۰ ميليون تومان رسيده است.

جزئيات وام مسكن بازنشستگان

چند روز پيش اعلام شده كه سقف وام مسكن پرداختي به كاركنان و بازنشستگان عضو صندوق نفت به منظور كمك به تأمين مسكن تا ۵۵۰ ميليون تومان افزايش يافته است. صندوق پس‌انداز و رفاه كاركنان صنعت نفت، به‌ منظور كمك به تأمين مسكن كاركنان و بازنشستگان صنعت نفت، هيات امناي صندوق بازنشستگي صنعت نفت، مقرر كرده كه به هريك از اعضاي صندوق تا مبلغ ۳۵۰ ميليون تومان به‌صورت انفرادي و براي زوج‌هاي عضو صندوق تا مبلغ ۵۰۰ ميليون تومان وام مسكن با اقساط ۱۲ ساله و نرخ بهره ۹ درصد تعلق گيرد.

اما آيا اين افزايش‌ها به افزايش وام مسكن هم خواهد رسيد؟

گزارش اشکال Top