تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران به امضا رسید

مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت و تأمین مسکن ایثارگران با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر راه و شهرسازی روز شنبه ۲۱ تیرماه در محل وزارتخانه راه و شهرسازی برگزار شد.

سعيد اوحدي رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران در اين مراسم يكي از مسائل و مشكلات مربوط با ايثارگران را موضوع مسكن دانست و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ با وزارت راه و شهرسازي، تأمين زمين و مسكن تا سقف ۲۰ هزار مورد براي ايثارگران انجام مي‌شود و اين رقم برابر ميزان مسكني است كه در طول ۱۰ سال گذشته براي ايثارگران تهيه شده است.

وي افزود: خوشبختانه جناب دكتر اسلامي، وزير راه و شهرسازي عنايت ويژه‌اي نسبت به حوزه مسكن ايثارگران دارند و از همكاري‌هاي ايشان‌ در زمينه خدمت‌رساني به ايثارگران تشكر مي‌كنيم.

معاون رييس جمهور با اشاره به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران گفت: بر اساس مصوبه هيئت دولت اجراي اين بند از قانون در حال پيگيري است و در اين زمينه منتظر ستاد كل نيروهاي مسلح هستيم تا پس از صدور احكام، بلافاصله اقدام كنيم. اميدواريم تا پايان مردادماه اين تعهد هم اجرايي شود.

رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران افزود: بر اساس مصوبه هيئت دولت موضوع بازنشستگي پيش از موعد فرزندان و همسران شهدا نيز در دستور اجرا قرار گرفته است.

محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي نيز با بيان اينكه همه ما مديون خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران هستيم، افزود: وظيفه ما اين است تا هر قدمي براي خدمت رساني به اين عزيزان برداريم.

وي افزود: دولت اهتمام ويژه‌اي براي تأمين مسكن دارد و در اين راستا مشاركت دستگاه‌هاي گوناگون براي تأمين مسكن جامعه هدف آن‌ها جلب شده است. در بخش ايثارگران با كمبودهايي مواجه بوديم كه خوشبختانه با تأكيد رييس جمهور و پيگيري مصرانه مهندس اوحدي زمينه برطرف شدن اين كمبودها ايجاد شده است. آقاي اوحدي در نخستين روز حضور خود در دولت با بنده به عنوان نخستين وزير ديدار و موضوع مسكن ايثارگران را مطرح كرد. اميدواريم شاهد جهش در پاسخگويي به نياز مسكن خانواده شهدا و ايثارگران باشيم.

اسلامي انتظار جامعه را تأثيرگذاري بر بازار مسكن دانست و گفت: دولت در زمينه تأمين مسكن اقشار گوناگون برنامه‌هاي اجرايي مشخصي دارد تا مشكلات اين حوزه بر طرف شود.

گفتني است بر اساس اين تفاهم‌نامه خانواده‌هاي معظم شهدا (والدين و فرزندان)، جانبازان بالاي ۲۵ درصد و آزادگان مي‌توانند از خدمات تأمين مسكن استفاده كنند و احراز ايثارگران واجد شرايط توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران انجام مي‌شود.

گزارش اشکال Top