طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه‌های خالی تصویب شد

نمایندگان مجلس یازدهم با دو فوریت طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی موافقت کردند.

نمايندگان در نشست علني امروز (يكشنبه، 22 تيرماه) مجلس شوراي اسلامي با دو فوريت طرح اصلاح ماده 54 مكرر قانون ماليات‌هاي مستقيم موافقت كردند.

بر اساس اين گزارش طرح اصلاح ماده 54 مكرر قانون ماليات هاي مستقيم درباره افزايش نرخ ماليات بر خانه هاي خالي است.

سيد احسان خاندوزي نايب رئيس كميسيون اقتصادي مجلس در نشست علني امروز  با بيان اينكه در حال حاضر به دليل ناكارآمدي قانون اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي حدود 2.5 ميليون مسكن خالي در كشور وجود دارد، گفت: مي‌توان با تكميل سامانه املاك و اسكان بخش زيادي از اين خانه‌ها را به بازار عرضه كرد.

وي در تشريح ضرورت تصويب دو فوريت طرح اصلاح ماده 54 قانون ماليات‌هاي مستقيم گفت: در حال حاضر جهش قيمت‌ها در حوزه مسكن و اجاره بها فشار سنگيني بر گرده مردم وارد كرده است و يكي از مطالبات فوري مردم از مجلس يازدهم جلوگيري از افزايش افسارگسيخته قيمت‌ها در بازار مسكن است.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس افزود: با تصويب دو فوريت طرح اصلاح ماده 54 مكرر قانون ماليات‌هاي مستقيم مي‌توان بازار را در تابستان 99 كه پيك خريد و فروش مسكن است تا حدودي كنترل كرد.

وي اظهار كرد: در حال حاضر به دليل ناكارآمدي قانون اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي حدود 2.5 ميليون مسكن خالي در كشور وجود دارد كه مي‌توان با تصويب طرح مذكور و تكميل سامانه املاك و اسكان بخش زيادي از اين خانه‌ها را به بازار عرضه كرد.

گزارش اشکال Top