همه نمایندگان مجلس ودیعه مسکن نگرفته‌اند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه نمایندگان مجلس ودیعه مسکن را دریافت نکرده‌اند اما برخی افراد به دنبال ایجاد حاشیه برای مجلس هستند.

حجت الاسلام موسي غضنفرآبادي در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي طي تذكري شفاهي اظهارداشت: اخيرا در فضاي مجازي تاخت و تاز زيادي عليه مجلس درباره حقوق دريافتي نمايندگان مي شود.

وي بيان كرد: به عده اي از همكاران ۲۰۰ ميليون تومان وديعه مسكن پرداخت شده است و عده اي تصور مي كنند كه قرار است هر ماه اين مبلغ به نمايندگان پرداخت شود.

نماينده مردم بم در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: امروز براي اجاره خانه ۱۰۰ متري در محله هاي متوسط تهران به بيش از ۱۰۰ ميليون تومان پول نياز است و لازم است هيئت رئيسه مجلس در اين باره شفاف سازي كند تا ابهامي وجود نداشته باشد.

در ادامه جلسه اميرحسين قاضي زاده هاشمي گفت: مطلب شما بسيار درست است، چرا كه تعداد زيادي از نمايندگان ما نماينده شهرستان ها هستند و به مدت چهار سال قرار است در تهران ساكن شوند و به همين دليل اين وديعه به آنها داده مي شود تا خانه اي را اجاره كنند.

وي متذكر شد: بيش از ۲۵۰ ميليون تومان وديعه مسكن به صورت قرض الحسنه به نمايندگان داده مي شود كه اين رقم به ۲۰۰ ميليون تومان در اين دوره كاهش يافته است كه بسياري از همكاران با اين مبلغ نتوانسته اند خانه اي در اطراف مجلس كه جزو مناطق متوسط تهران است، پيدا كنند.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: درباره وديعه مسكن هم بايد بگويم كه همه نمايندگان وديعه مسكن را دريافت نكرده‌اند و برخي از آنان چون بنده، اين مبلغ را دريافت نكرديم و صرفاً نمايندگاني كه نياز به اجاره و رهن خانه داشتند، اين وديعه را دريافت كردند.

گزارش اشکال Top