کمک ودیعه اجاره مسکن شنبه تصویب می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا کمک ودیعه اجاره به اقشار کم‌درآمد تصویب می‌شود؛ رقم آن فعلا مشخص نیست، اما قطعاً بلاعوض نخواهد بود.

محمود محمودزاده اظهار كرد: وزارت راه و شهرسازي براي كمك به اقشار اجاره‌نشين، بسته‌اي را به دولت پيشنهاد داده كه روز شنبه در ستاد ملي مبارزه با كرونا تصويب و سريعا عملياتي مي‌شود.

وي افزود: در اين زمينه قرار است مبلغي به عنوان كمك وديعه اجاره به خانوارهاي كم درآمد پرداخت شود كه هنوز جزئيات آن مشخص نيست اما قطعاً بلاعوض نخواهد بود.

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه دستگاه‌هاي متعددي در اين خصوص نظر مي‌دهند و دولت‌به جمع‌بندي مي‌رسد گفت: اين موضوع يكي از موارد كوتاه‌مدتي است كه براي ساماندهي به بازار مسكن در دستور كار دولت قرار دارد.

محمودزاده خاطرنشان كرد: در بخش اجاره همچنين بحث مسكن استيجاري را به عنوان يك سياست براي كنترل بازار اجاره پيگيري مي‌كنيم. در اين زمينه اصلاح آيين‌نامه را به شهرداري ابلاغ و اعلام آمادگي كرده‌ايم. قرار است آنها نيز طرح خود را بفرستند و در جلسه‌اي درباره آن تصميم‌گيري كنيم.

‏وي تاكيد كرد: مسكن استيجاري هم اكنون به صحن دولت رسيده و منتظر مصوبه نهايي دولت هستيم تا شركت هاي اجاره داري بتوانند شكل حقوقي بگيرند و در بازار اجاره نقش ايفا كنند.

به گزارش ايسنا در روزهاي گذشته نشست ستاد اقتصادي دولت با حضور رئيس‌جمهوري برگزار شد كه ماحصل آن موضوعاتي همچون بسته حمايتي براي مستاجران، پرداخت وديعه به خانوارهاي اجاره‌نشين كم‌درآمد، سرعت دهي به پروژه اقدام ملي مسكن، الزامي شدن دريافت كد رهگيري، تسهيل صدور پروانه‌هاي ساختماني و سياست‌هاي مالياتي از جمله در بخش خانه‌هاي خالي بود.

گزارش اشکال Top