نگاه درآمدی از روی بازار مسکن باید برداشته شود

دبیر انجمن انبوه سازان کشور گفت: به بازار مسکن نگاه درآمدی می شود که این موضوع آسیب زیادی به خریداران و سازندگان مسکن وارد می کند. دبیر انجمن انبوه سازان کشور گفت: به بازار مسکن نگاه درآمدی می شود که این موضوع آسیب زیادی به خریداران و سازندگان مسکن وارد می کند

دبير انجمن انبوه‌سازان كشور با اشاره به اينكه وزارت راه و شهرسازي طرح اقدام ملي مسكن را به عنوان يكي از مهم‌ترين طرح‌هاي مسكني كشور در دستور كار خود قرار داده است، گفت: با وجود آن كه يك سال از اجراي اين طرح گذشته است، اما هنوز هيچ برنامه عملياتي از اين طرح بيرون نيامده و اين در حالي است كه اعلام مي‌كنند اين طرح در سال ۱۴۰۰ به اتمام مي‌رسد.

او با اشاره به اينكه دولت در طول يك سال گذشته طرح تام فاز، تام كاد، تام اج را معرفي كرده بود، گفت: هم‌اكنون اين طرح‌ها به كجا رسيده و آيا دولت باز هم براي اجراي آن‌ها مانور مي‌دهد و يا آن كه آن‌ها را فراموش كرده است؟

پورحاجت با اشاره به اينكه طبق آمار‌هاي ارائه شده توليد مسكن در طي چند سال گذشته به شدت كاهش يافته است، افزود: كاهش توليد مسكن ناشي از سياست‌ورزي‌هاي نامناسبي است كه در دستور كار دولت قرار گرفته است و اين سياست‌ها مشكلات بسيار زيادي را در حوزه مسكن ايجاد كرده است.

لزوم تدوين برنامه مناسب در حوزه توليد مسكن

دبير انجمن انبوه‌سازان كشور افزود: بايد يك برنامه‌ريزي مناسب در حوزه توليد مسكن از سوي دولت و از سوي مجلس در دستور كار قرار بگيرد تا شايد بتوانيم به آينده بازار مسكن اميدوار باشيم.

او با بيان اينكه از خرداد سال گذشته همواره از سوي مسئولان دولت اعلام شده است كه بازار مسكن وارد دوران ركود شده و ما هيچ افزايش قيمتي در اين بازار نداريم، افزود: برخلاف اين اظهارنظر‌ها بازار مسكن دچار افزايش قيمت شده و همين موضوع مشكلات زيادي را براي خريداران مسكن ايجاد كرده است.

پورحاجت با اشاره به اينكه بايد نگاه درآمدي از روي بازار مسكن برداشته شود، افزود: بايد با استفاده از برنامه‌ريزي‌هاي مناسب از سوي مجلس و دولت سعي كنيم سياست‌هاي هزينه‌اي توليد مسكن را كاهش دهيم، چراكه هم‌اكنون بيشترين فشار ناشي از افزايش قيمت بر روي توليدكنندگان و سازندگان مسكن است.

دبير انجمن انبوه‌سازان كشور گفت: در طرح اقدام ملي مسكن متأسفانه ثبات قيمتي ديده نمي‌شود و در اين طرح هم همانند طرح مسكن مهر قيمت‌ها به صورت علي‌الحساب است كه اين موضوع در آينده به ثبت نام كنندگان اين طرح آسيب وارد مي‌كند.

او در پايان تأكيد كرد: بايد سعي كنيم بازار مسكن را به سمت ثبات قيمتي و افزايش توليد هدايت كنيم چراكه اين بازار خود مي‌تواند اثر بسيار مستقيمي بر آينده اقتصادي كشور داشته باشد.

 
 
 
 
 
 
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

گزارش اشکال Top